Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Çocuk Psikolojisi Seher 
Soru: Bebeğimiz: [ 3035 ]
merhabalar..benim şubatta 3 yaşını dolduracak olan bir kızım var.kızım daha küçükken uysal,söz dinleyen bir çocuktu.yaklaşık 7-8 aydır inatçı,söz dinlemeyen,dediğim dedik,üst baş giymek istemeyen,yemek yemeyi daha sıklıkla reddeden bir çocuk oldu.şimdi söz dinletebilmek için sesimi yükseltmek zorunda kalıyorum.sonra da çok pişman oluyorum.yine de çok başarılı olduğum söylenemez.sorum şu:çocuğumun kalbini kırmadan,onu korkutmadan nasıl iletişim kurabilirim?baskı yapmadan onu özgür de bırakarak nasıl söz dinletebilirim?..
bir de kızım bizimleyken ne kadar rahat ve özgürse dışarda o kadar çekingen.başka çocuklarla oyun oynamayı,birarada olmayı bilmiyor.bu konuda ne yapabiliriz?şimdiden çok teşekkür ederim..
27 Kas 2009
16:44
Cevap:  
özgüveni sadece bizim yanımızda çalışıyor demekki..sorumluluklarını almayın aşırı koruyucu olmayın.ağlamayı kullanmasına izin vermeyin istemediğiniz davranışta görmezden gelin ve ilgilenmeyin.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek