Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Cerrahi Çocuk Hastalıkları Seçil 
Soru: Bebeğimiz: [ 17259 ]
Merhabalar,
benim 3,5 yaşında oğlum var, 3 gün önce akşam pipim acıyor dıyordu çışı yaparken dikkatettik son damlalarında kan geldi,
bizde hemen acıle götürdük.
Tıp fakültesinin acilinde böbreklerin de taş varmıki diye şüphelendiler idrar tahlili yaptırdık kan tahlili yaptırıldı ultrason çekildi film çekildi.herşeye bakıldı bunların hiçbirinde birşey çıkmadı.
nefrolojıye götürmemi söylediler götürdüm tahlil verdiler tahlillerin birazını 2 hafta sonra yaptıracagız.
Oğlum o geceve ertesi gün acılımıyor dedı bilmiyorum doğruyumu söylüyor kan felan alınıca korktu çünkü. gene her çişinde kontrol edıyordum 2 günsonra yani dün çişini yaptı son artık damlarken kanlı damladı.
korkuyorum ne yapmalıyım hangi bölüme götürmeliyim 12 gün tahlil vermek için beklemelimiyim,
23 Şub 2010
10:09
Cevap:  
Merhaba Seçil Hanım, Peniste herhangi bir sorun var mı? Oğlunuz Sünnetli mi? İdrar tetkikinde eritrosit kaç çıktı? ve diğer test sonuçlarını iletirseniz kuşkulanılan hastalık konusunda daha net bilgi verebilirim. Tahliller için neden o kadar süre beklemeniz gerektiğini anlamadım. Çünkü hematüri yani idrarda kan varlığı ile seyreden bazı hastalıklarda en kısa sürede Steroid başlanması gereken bazı durumlar da var, tanısı geciktikçe tedavisi de gecikiyor.
Op.Dr.Emel OĞUZ
Çocuk Cerrahisi Uzmanı
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek