Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Gelişimi semiha 
Soru: Bebeğimiz: [ 14407 ]
merhabalar,
oğlum 26 temmuzda 2 yaşını dolduracak.yaklaşık 1 aydır tuvalet eğitimine başladık lağzımlığa aldığımız günden beri çok rahat oturuyor çünkü kendine seçtirdik alırken.sorunumuz şu ben lavaboya götürürsem oturup yapıyor.her gütürdüğümde genellikle yapıyor.ama üstüne uğramasam hiç bir şey söylemiyor altına yapıyor.o altına yapınca fazla üzerine gitmiyorum izah ediyorum oğlum bir dahakine gelince söyle hemen seninle beraber gidip lağzımlığa yapalım diyorum bana anne çiş diyor şimdi değil gelince söyle diyorum ama nafile.hatta lağzımlığa otuturunca önüne oynaması için su koyuyorum köpük yapıyoruz.acaba diyorum orayı oyun yeri görüyorda ondanmı üstüne uğramıyor.ben nerde yanlış yapıyorum anlamadım bir türlü.bana yardımcı olursanız sevinirim.ilginize şimdiden teşşekkürler.
21 Tem 2010
20:43
Cevaplayan: Uzm.Dr. Murat AYDIN  
Cevap:  
semiha hanım tuvalet eğitimi uzun bir süreçtir ve sabır gerektirir.
26 Tem 2010
13:23
Cevap:  
semiha Hanım, yaklaşımınız doğru ,bu şekilde devam edin. Ancak şimdi başladığınız eğitim yaklaşık 6 ay sürecek ve geriye dönüşlü olacaktır.Sabrınızı kaybetmeden fazla da sözlü taciz etmedenaynı şekilde devam edin.
Kolay gelsin.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek