Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Gelişimi gül 
Soru: Bebeğimiz: [ ]
Sayın doktorum,
Kızım 2 yaşına girmek üzere ben hala emziriyorum.1,5 yaşından bu yana geceleri ve gündüzleri emzirmeyi unutturmayı başardım. Ama malesef uyurken emmeden uyumuyor. Her türlü gıdayı yiyebiliyor yani beslenme sorunumuz yok. Uykusu geldiğinde başlıyor "Anne meme" diye ağlamaya. "Kızım artık büyüdün sana meme yok diyorum" vermeyim diyorum. Bu seferde ağlamaktan uyuyamıyor, uyku saatleri aksıyor.Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz? Değerli bilgileriniz için teşekkürler.
3 Ağu 2010
13:50
Cevap:  
3-3,5 yaşına kadar emme davranışı duygusal olarak çocukları rahatlatır. Gündüz emmiyor yalnızca uyurken emiyor olması uykuya geçişte rahatlatıcı görevi gördüğünü gösterir. Başarabilirseniz biberon ile süt, meyve suyu ya da su içeceklerini baba ile uykuya geçişte kullanabilirsiniz. Bir süre siz uyku hazırlığını üstlenmeyin. Koşullarınızı daha net bilmek gerekir aslında. Öte yandan uykusu geldiğinde bir araç kullanmak yerine son ana kadar uyku hazırlığı yapmayıp kendiliğinden uykuya dalmasını beklemek daha doğru olur. Masanın altında bile uyuyabilir,esnek olun.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek