Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Gelişimi yuoze 
Soru: Bebeğimiz: [ ]
Merhabalar,

benim oğlum 24.07.2009 tarihinde dünyaya geldi.
Şu an hala D-Vitamini ve Demir ilacını düzenli olarak kullanıyor. Fakat sorum bıngıldağı ile ilgili.Hala büyük bir kısmı kapanmadı. Gelişiminde herhangi bir aksaklık yok şükür.Herşey yolunda gayet hareketli aktif ve dikkatli bir gelişim sergiliyor. Sağlık ocağı da bunu onaylıyor. Herhangi bir aksaklık olmadığından bir yere yönlendirilmedim. Ben yinede sormak istiyorum; hangi ayda tamamen kapanır acele mi ediyor fazla heyecan mı yapıyorum ?? Bu konu ile ilgili herhangi bir uzman doktora gitmem gerekiyor mu ? Bu konuda bana bilgi-cevap verirseniz çok memnun olurum, gerçekten kafamı kurcalayan bir konu.

Şimdiden vakit ayırdığınız ve ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Hoşçakalın.
13 Ağu 2010
15:04
Cevap:  
Oğlunuzu zaten bir çocuk hekimi izliyorsa bıngıldağı açısından endişelenmeniz gerekmez. Çünkü baş çevresi ölçümleri ile takibi yeterli olur. Eğer baş çevresi ölçüleri gerekenden hızlı büyüyorsa ya da davranışlarında, görmesinde sorunlar olursa çocuk doktorunuz sizi ilgili bölüme gönderecektir. bebeğiniz sağlıklı, keyifli ve yaşına göre yapması gereken becerileri yapabiliyorsa sorun yoktur.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek