Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Gelişimi yasemin 
Soru: Bebeğimiz: [ 13671 ]
iyigünler oğlum 28 aylık dil gelişimi,zeka gelişimi çok güzel .tuvalet alışkanlığınıda kazanmış durumda.ama tek sorunumuz kilo almıyor.şuanda yaklaşık 12kg boyu 91 cm.aslında yeme düzenide fena değil.sabahları bir yumurta,peynir,reçel ve bir dilim ekmek bir bardak meyve suyu,öğlen bir tabak yemek ve bir dilim ekmek,akşamlarıda aynı şaekilde yemekle birlikta bir dilim ekmek birazda makarna pilav vs. yiyiyor.aralarda meyva gece yatarkende bir bardak ballı süt içiriyorum.ama kilosu az.ne yapabilirim.önerebileceğiniz bir vitamin varmı?
6 Eyl 2010
16:16
Cevap:  
Beslenme düzeni iyi görünüyor çocuğunuzun. 2 yaşla birlikte büyümede yavaşlama olabilir. Siz her gün dengeli besinler aldığından emin olun. Et, sebze, meyve ve karbonhidrat türü her öğünde olmalı.Yemek yiyen bir çocuğa vitamin gerekli değildir. Sık yürüyüşe çıkarak temiz hava ile iştahını açmalısınız.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek