Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Gelişimi derya vardar 
Soru: Bebeğimiz: [ 17551 ]
merhabalar kızım 22 aylık ancak baba mama cici gitti vb kelimeleri söylüyor sadece herşeyin ismini söylüyoruz yapbozlarla oynuyoruz şarkı söylüyoruz ancak tedirginim bu arada tayin dolayısıyla şehir değiştirdik biraz huysuz gelişimsel bir problemi de yok seslere tepkisi gayet iyi ne yapmamı önerirsiniz teşekkürler.
13 Eyl 2010
15:10
Cevap:  
Merhaba, kızınızın anne baba dışında 20 civarında kelimesi varsa ve her istediğinizi işaret kullanmadığınız halde anlayıp yapıyorsa şu anda endişelenmek gerekmez. Kelime sayısı az ama anlaması iyi ise kulak muayenesi ve işitme testi yapmak gerekir.Her şey yolunda ama hala kelime sayısı az ise 24 aydan sonra evde uygulayabileceğiniz bir konuşma eğitimi yöntemini başlatmak yararlı olur.2 yaşını doldurmuş, muayenesi normal, anlaması normal ama konuşmayan çocuklara uygun olan bir metoddur.Anne babanın evde uygulayacağı bu metodu öğrenmesi yaklaşık 2 ayı bulur. Eğer kızınızın konuşması gecikirse başlarız.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek