Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Gelişimi esra 
Soru: Bebeğimiz: [ ]
iyi akşamlar 13 aylık bir kızım var sorularım şunlar
1.bi kaç ay öncesine kadar kaşıkla yemeye hevesliydi ve püremsi yemekleri kaşıkla yiyordu ama şimdi kesinlikle kaşık yada çatal kullanmak istemiyo sadece eliyle yiyor çatalla eline versem bile çataldan alıp yiyor.baskı yapmıyorum sadece kaşığı yada çatalı tabağın yanına bırakıyorum bunun dışında yapmam gereken bişey var mı yada bu durum bir sorun mu.
2. biberon kullanmaya halen devam ediyor bıraktırma zamanı geldimi biberon şu an uyku öncesi rahatlamasını sağlıyor bıraktırmam gerekiyorsa biberonun yerini neyle doldurmam yararlı olur.
3.kızımın kelime hazinesi yaklaşık 40 50 kelime anlamlarını biliyor ve söylediklerimi uyguluyor fakat söylemesi yok daha doğrusu tekrar niteliğinde mesela susadımı su demiyor ama susadın mı dediğimde damacananın yanına gidiyor.ben söylediğimde hepsini olmasada tekrar ediyor yaşı itibariyle sorun edilecek bi durum var mı
şimdiden teşekkürler
30 Ara 2010
17:22
Cevaplayan: Uzm.Dr. Süheyla GÖR  
Cevap:  
Anlattıklarınız bu yaştaki her çocuk için normal davranışlar.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek