Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Beslenmesi pınar 
Soru: Bebeğimiz: [ 19656 ]
mrblr sayın hocam 9buçuk aylık bi kızım var kontakt dermatititi var ve yaklaşık 1aydır çok iştahsız,kırmızı mrcimek alerji yaptı.sırf meyvesuyu,tarhana ve etle yoğurt istiyo ama 2-3 kaşıktan sonra yiyo ama beni peşinden koşturarak yiyo(oturarak asla yemiyor)yemekleri üstüne anca yoğurtlu yiyor.şimdiye kadar kesinlikle su içmedi su ihtiyacını meyvesuyu ve kompostoyla geçiştiryo ama tek seferde versem 200ml içer.bunun(su yerine meyvesuyunun)bi zararı olurmu?bide haşlanmış eti veya tavuğu eline veriyorum çok severek öylece yiyor bunun bi zararı olurmu.ayrıca ne zaman yemek yese istisnasız mutlaka 10 dkka sonra kaka yapıyo bu neden olabilir,kakası ise hep yeşil.bi yerde çok doyan bebek yeşil yapar diye duydum bu doğrumu?4 dişimiz çıktı,5.gelyo bu arada.kilosu 7800 niye kilo almıyo.ayrıca kahvaltıda thin,kaymak vs verebilirmiyim.
8 Şub 2011
12:06
Cevaplayan: Uzm.Dr. Süheyla GÖR  
Cevap:  
Yemekten sonra ve sık sık kaka yapma GİARDİA de diğimiz bir çeşit barsak parazitinde görülür.İştahsızlığın nedeni idrar yolu enfeksiyonu olabilir.Bu konuları doktorunuz ile tartışın.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek