Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Gelişimi Necla 
Soru: Bebeğimiz: [ 13659 ]
4 yaşındaki oğlum yapamayacağını düşündüğü şeyleri denemek istemiyor.Örneğin oyun hamuruyla oynarken somut şeyler yapmıyor. Ben yaptığımda da hiç benzemediki diyor.Özellikle resim ve oyun hamurunda benzetemeyeceğini düşünüp hayali canavarlar falan yapıyor.Ben de mükemmelliyetçi katı kurallı olmasını istemiyorum.aynı zamanda biraz düzen takıntılı.Ama hayal gücü de geniş bir çocuk, mışlı oyunlar dramalar konusunda çok başarılı. Bu konuda fikirlerinizi paylaşır mısınız?
6 Oca 2012
00:01
Cevap:  
Okul çağına kadar çocuğunuzun oyun planını serbest bırakmak ve yalnızca onun size verdiği role uymak çocuğun kendi gelişimi için daha yararlı olacaktır.Zorlayıcı fikirler ve müdahale çocuğunuzu daha kızgın ve sınırlı hale getirebilir. Çocuğunuzun oyunlarında ve davranışlarında bir sorun olduğunu düşünürseniz bir çocuk psikoloğu ile görüşmenizi öneririm.İstanbul'da Psk.Dalya Benbasa konusunda çok iyidir.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek