Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Aşıları ceyda 
Soru: Bebeğimiz: [ ]
merhaba benım kızım 3aylık oldu bu hafta rotarix asımız var kıme sorduysam cocununa bu asıyı yaptırmamıs ben emzıren ek gıda vermeyen anneyım sızde yaptırmasam nasıl olur bılgılendırırsenız sevınırım.
22 Mar 2012
20:10
Cevap:  
Ceyda hanım merhabalar,
1)Sizin gibi 3 aylık bir kız çocuğu olan BİR BAŞKA (?) CEYDA HANIMIN AYNI KONUDAKİ SORUSUNA DAHA DÜN VERDİĞİM CEVABI SİZE DE YAZIYORUM:
Ceyda hanım merhabalar, Rota virüs çocuklarda çok şiddetli ve ağır ishal yapabilen bir mikroptur.İlaçla tedavisi olmadığı için en uygun yol koruyucu olarak aşı yaptırmaktır.Bu aşıların bebekler 6. ayını doldurmadan tamamlanması gerekir.
2)Bu konuda daha fazla bilgi için Pediatri Portalının ana sayfasında bulunan 'Rotavirüs Aşıları' başlıklı makaleden faydalanabilirsiniz.Sağlıklı ve mutlu günler dileklerimle...

Dr Seydi Battal Gölgeli
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı
www.seydibattalgolgeli.com
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek