Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Çocuk Psikolojisi Yelizozg 
Soru: Bebeğimiz: [ 20088 ]
Merhaba,
Kızım 2,5 yaşında ve bir ay sonra kardeşi olacak.5.ay civarı ona kardeşi olacağını söyledik ve zaman zaman bahsediyoruz.Ara ara onun bebekliğinden bahsediyoruz kardeşinin de küçücük geleceğinden ama büyüdükten sonra birlikte çok güzel zaman geçireceklerinden annesininde bir kardeşi olduğundan v.s. onun anlayacağı dilde anlatıyoruz.
Fakat 1-1,5 aydır memeyi bırakalı 7 ay olmasına rağmen meme emmek isteğinden bahsediyor üzerimi değiştirirken mememi ve göbeğimi öpmek koklamak istiyor.İzin veriyorum ama benimle uyumak istiyor ve uyurken kolumu göğsümün üzerini emmeye başladı ne yapıcam bilmiyorum.Kardeşi gelince bu durum devam ederse nasıl tepki vermeliyim.Anlayacağı şekilde bebeklerin meme emdiğini bizim artık dişlerimizin çıktığını herşeyi yiyebildiğimizi söylüyorum ama yetersiz kalıyor.En son işten geldiğimde ben meme emicem bebek oldum demeye suyunu biberondan içmek istemeye başladı.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler
İyi Çalışmalar

20 Oca 2013
21:34
Cevaplayan: Psikolog Eda GÖKDUMAN  
Cevap:  
merhaba; kardeşinin de gelmesi ile birlikte bu tip geri dönüşler yaşayabilirsiniz, bu tip durumlarda istediklerine cevap vermekten çok dikkatini dağıtmak ama genel ilginize devam etmek yararlı olur, eğer istediklerine cevap verirseniz hem siz yorulursunuz hem de bu davranışalrı arttırabilir, iki bebeğinize de sağlıklı gunler dilerim www.facebook.com/mutluluktakvimii www.twitter.com/mutluluktakvimi www.edagokduman.com
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek