Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Çocuk Psikolojisi mevra 
Soru: Bebeğimiz: [ 22420 ]
merhaba doktor hanım,öncelikle göstermiş oldugunuz ozveri için size cok tesekkur ederim.her cevabınızda kendı adıma bır seyler ogrenıyorum.
kızım 23.ayında.dil gelişiminin ilerde oldugunu dusunuyorum.çok guzel konusuyor.kendını cok ıyı ıfade edıyor.10 a yakın cocuk sarkısı veya tekerleme biliyor.ben keyifli zaman gecirsin diye sarkı tekerleme soyluyordum.kısa zamanda ogrendıgını farkettim.acaba bu durum cocukta bır yılma yaratır mı?kesinlikle zorlamıyoruz.kıtaplarla da arası cok ıyı.premature dogdugu ıcın bıraz fazla ılgılendık.bundan dolayı olabılır mı?yoksa geliştikçe gelişsin mi?ilerde veya okul hayatında zorluk yasamasın istiyorum.çok tesekkur ederım.benı bu konuda aydınlatırsanız cok sevinirim.
20 Oca 2013
21:14
Cevaplayan: Psikolog Eda GÖKDUMAN  
Cevap:  
merhaba;şarkılar , tekerlemeler, kitaplar, masallar hepsine devam edebilirsiniz, sadece sayılar , harfler vb gibi konularda öğretme sürecine girmemeye özen gösterin, eğer kendisi keşfediyorsa ve öğreniyorsa engellemeyin, sağlıklı buyumesi dileği ile
www.facebook.com/mutluluktakvimii www.twitter.com/mutluluktakvimi www.edagokduman.com
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek