Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Beslenmesi Osman 
Soru: Bebeğimiz: [ 666 ]
MERHABA.. Bebegım 3 aylıkken 6 kg ıdı.8 aylık 2950gram dogdu.anne sutuyle beslenmıyor daha ıyı kılo alabılmesı ıcın ne yapabılırım formul mama kullanıyoruz bıraz zayıf bı bebek suan 4aylık ek gıdaya baslayabılırmıyım.sısman bebek saglklı bebektır anlamına gelmez bılıyorum fakat anne sutuyle beslanmedıgı ıcın cok endıselenıyorum bu durumda yavrumu saglıklı nasıl besleyebılırım.. ılgınıze sonsuz teskkurler..
12 Mar 2007
01:01
Cevaplayan: Uzm.Dr. Fatih ÜNAL  
Cevap:  
Merhabalr; Bebeğiniz 4. ayında doğum kilosunun 2 misli kiloya erişmiş. Bu gelişiminin normal olduğunu gösteriyor. 3-4 kez idrar yapıyorsa ve aylık 50 gr civariında kilo alıyor ise bu yeterlidir. Sağlıklı bebek için  d-vit ve demir dışında  ek bir vitamine gerek yoktur diye düşünüyorum .Balık yağının fazlasıda çocuk için zararlı olabilir. Sizin sütünüzden geçen miktar çocuk için ( omega-3 yeterlidir)
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek