Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Dahili Çocuk Hastalıkları Erdoğan 
Soru: Bebeğimiz: [ 764 ]
oğlumu yüksek ateşden dolayı acile götürdüm makrol verdi ateş düşmedi bende gece novalgin şurub verdim ateş düştü ama sorun şimdi eklem yerlerinde ağrı var ilaçların yan etkilerini okudum latince olduğundan size sorma ihtiyacı duydum ağrılar yan etkiden mi yoksa antibiyotik başka bir hastalığı tetiklemiş olabilr mi? şimdiden teşekkür ederim
12 Şub 2007
08:34
Cevaplayan: Doç.Dr. Seçil AYDINÖZ  
Cevap:  
Merhabalar Erdoğan Yıldız Bey,

Çocuklarda bakteriyel üst solunum yolu hastalıklarında (öz.le beta hemolitik streptokok enf. da) veya yüksek ateşten dolayı sıklıkla eklem  yerlerinde ağrılar olabilmektedir. Ateşin veya hastalığın düzelmesi ile bu ağrılar da düzelmektedir. Endişelenmeyiniz. Hoşçakalın.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek