Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Çocuk Psikolojisi Sibel 
Soru: Bebeğimiz: [ 7523 ]
28 aylık erkek bebeğim son 1 haftadır kelime kurarken en başta kurduğu kelimeyi 2-3 kere tekrarlıyor. ( anne anne-anne gibi) neden kaynaklanıyor olabilir ve nasıl davranmalıyım. Normalde 3 kelimelik cümleler kurabiliyor. Şimdiden kekemelik sorunu başlar mı?(1 hafta önce doktora gittiğimizde çok ağladı ve kan verirkende çok ağladı.)Bilgileriniz için teşekkür ederim.
13 Şub 2008
20:47
Cevaplayan: Psikolog Fikret TÜRKER  
Cevap:  
merhaba SİBEL hanım

doktor ve iğne gördüklerinde çocukların ağlaması normal bir davranışdır bunda endişe etmenize gerek yok

konuşması böyle giderse(2-3 ay gibi bir süre daha)yardım almaya çalışın fakat bu safhada bir sorun yok sayılır.

 
13 Şub 2008
18:25
Cevaplayan: Psikolog Burhan ERGÜN  
Cevap:  
merhaba SIBEL hanım

oncelıkle  telaslanacak bır durum soz konusu degıl,bebegınız kısa bır  sure ıcın  bu tarzda  konusmaları yanı kendısını ıfade etme yetenegını kullanıyor olabılır.son zamanlarda   yasadıgı stres durumu yada  kaygı ,korku gıbı dıs  etkenler  buna  sebeb  olmus olabılır.yınede  tedbırı  elden bırakmamak gereklı eger bu durum 2-3 hafta  kadar  surerse en kısa  zamanda bır uzmana  basvurunuz..
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek