Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Gelişimi savasali34 
Soru: Bebeğimiz: [ ]
Merhaba bebeğimiz cok az uyuyor acaba bu bir sorun mu gelişmesinde bi sorun olurmu yani ortalama bir bebek kadar uyumuyor ne yapmamiz lazim
17 Ara 2015
21:25
Cevap:  
Merhaba,
Bebeğinizin kaç aylık olduğunu yazmamışsınız???. Bebekler doğumdan sonra ilk günlerde günde 16-18 saat uyurlar. Ayı büyüdükçe uyku süresi giderek azalır.) İlk 3 ayda minik bebekler herhangi bir doyurulma ihtiyacı olmadan 3-4 saat uyukuda kalabilirler.Gene de toplamda 14 ila 18 saatlik uyku dönemleri vardır. 3 aydan 6 aya kadar olan dönemde ise; birçok bebeğin uykusu oturmaya başlar. Gündüzleri daha uzun sürelerde uyanık kalırlarken geceleri 5 saatlik uyku periyotlarında uyur hale gelebilirler.Gece boyu 1 veya 2 uyanma olması muhtemeldir.Derin uykuda olan evre de uzamaya başlar.
Bebeğinizin sık uyanması sizin hatanız değildir.
Ne yaparsanız yapın bebekler gene de uyanabilirler. 6 aylıktan sonraki uyanmalarda bazı sebeplerin sıklıkla geçerli olduğu görülmüştür. Diş çıkarma sancıları, üşüme, karın ağrısı, ağrılı uyaranlar gibi fizyolojik etkenlerin yanı sıra oturma, emekleme, yürüme becerilerinin uykuda da geliştirilme arzusu bunların başında gelir. 1 yaş ile 2 yaş arasındaki uyanmalarda ise kabus görme ve ayrılık korkusu belirleyici olmuştur.
Bu konuda broşür taleplerinizi lütfen email adresime yollayın. Geçmiş olsun.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek