Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Dahili Çocuk Hastalıkları bengü 
Soru: Bebeğimiz: [ ]
mrb hocam benım 1 yaşında oğlum var fakat premature dogduğu ıcın ıkı ay eksık hesaplayın dıyolar fakat oglum akranlarıyla hemen hemen aynı bızım sorunumuz geceleri baslıyo bebekken gayet ıyıydı ama bı kac aydır tamamen gecelerımız karardı dıyebılırım sureklı aglıyor uyanıyor emzıgınız verınce susuyor bızımle yatmak ıstıyor bu seferde sureklı bı hareket halınde sacımla oynamak ıstıyo sacımı cektıgım an aglıyo sonra mama verınce uykuya dalıyo maksımum 1-2 saat uyuyo ama yatagına yattıgı an aglıyo sureklı mama ıcmek ıstıyo sac oynamak ıstıyo gozu kapalı donup duruyo napabılırım.
6 Ara 2015
05:17
Cevap:  
Sitemiz bir süredir aktif olmadığından sorularınız ancak cevaplayabiliyoruz bu nedenle kusura bakmayın. Ancak bu sitedeki soru ve cevapları çok sayıdaziyaretçi okuduğundan onlara da faydalı oluyor. Bu nedenle site tamamen güncellenene ve soru cevaplayacak uzman sayımızın artması ile birlikte cevapların artasını, cevaplama süresinin kısalmasını temenni ediyoruz.
bengüdal Hanım,Çocuğunuzla sağlıklı büyümesi için doğduğu ilk günden itibaren verdiğiniz en büyük mücadelelerden biri de onu uyutmak. Çocuğunuzun uyku konusunda neler yapılabileceğini gelin birlikte görelim:
Çocuğunuzun uyku düzenini kazanabilmesi için ilk kural bebeklik döneminden itibaren kendi yatağında yatması alışkanlığının kazandırılmasıdır. “ Uykuya geçmek istemiyor bu nedenle yanımıza alıyoruz.” , “ Gece ağlayarak uyanıyor ve yanımıza geliyor.” , “ Ben de uykusuz kalıyorum ve onunla birlikte yatmak çok güzel oluyor.” gibi birtakım gerekçelerle çocuk bireyselleşme sürecini tam olarak tamamlayamamakta ve uyku düzensizliklerine neden olmaktadır. bebeğiniz gece uyandığında odasına gidin, loş ışıkta ona ninni söyleyin okşayın ama kucağınıza almayın. Bir süre ağlayıp susacaktır. Bir kaç gün ağlamalarına dayanabilirseniz bebeğinizin uykusu düzene girebilir.Rahat edebileceği uyku kıyafetleri tercih edin, çok sıkı giydirmemeye özen gösterin.Saygılar.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek