Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Dahili Çocuk Hastalıkları ümmet 
Soru: Bebeğimiz: [ ]
Merhaba benim oğlum 6 yaşında,kolestrolü yüksek geçen hafta tahlil yaptırdık. 267 çıktı ne yapabilirim. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
24 Ara 2015
03:22
Cevap:  
Merhaba,
Bahsettiğiniz total kolesterol ise 200 mg/dl ye kadar normaldir.Normalin biraz üzerinde. Çocuğunuz kilolu ise kilo vermesi,sağlıklı ve dengeli beslenmesi, fast foodtan uzak durması, ve egzersiz yapması kolesterolü düşürecektir. Çocuklarda yüksek kolesterol saptanması durumunda ilaç tedavisi şu durumlarda önerilmektedir; Diyabet veya yüksek tansiyon gibi sağlık problemleri, hastanın en az 10 yaşında olması,yaşam tarzı değişikliklerine rağmen yüksek kolesterolün devam ediyor olması, genetik hastalığa bağlı ailevi yüksek kolesterol düzeyleri. Genetik enzim eksikliğine bağlı kolesterol yüksekliklerinde kolesterol düzeyleri çok yüksektir.(600-1000 mg/dl civarında).Geçmiş olsun.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek