Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Beslenmesi Fatih 
Soru: Bebeğimiz: [ 7282 ]
merhabe benim 3.5 yaşında kızım var ve kalça çığı teşhisi konuldu ben ameliyat yaptırmak istemiyorum ne önerirsiniz ileride nasıl promlemlerle karşılaşırım ameliyat olması mı iyi yoksa olmamasımı ( ŞUAN ÇOK GÜZEL NORMAL YÜRÜYORBENDE AMELİYAT OLURSA YÜRÜMESİ BOZULU DİYE KORKUYORUM )
20 Mar 2008
20:58
Cevaplayan: Uzm.Dr. Osman KÖSELİ  
Cevap:  
bu yaştan sonra başka tedavisi yok ameliyat olmalıdır
20 Mar 2008
22:28
Cevap:  
Bebeğinizde kalça çıkığının olduğunu güvenilir bir kaynaktan (üniversite hastanesi çocuk ortopedistleri, istanbulda iseniz Baltalimanı hastanesi, Göztepe SSK çocuk ortopedi bölümü,... ) doğrulatın. Tanı kesinse iyi bir cerrah ameliyat ederse hiç problem olmaz, aksine gecikirseniz ameliyat daha zor olacaktır. Geçmiş olsun..
20 Mar 2008
17:27
Cevaplayan: Uzm.Dr. Ahmet BABACAN  
Cevap:  
ameliyattan önce alçı tedavisi olaması gerekir doktornuz eğer kalça çıkığını amaeliyar ettirmenizi istiyorsa mutlaka ilerideki komplikasyonlarını göze alarak söylemistir
20 Mar 2008
23:11
Cevaplayan: Uzm.Dr. MUSA SİLAHLI  
Cevap:  
3,5 yaşında teşhis konulmışsa artık çok geç bir döneme girilmiş, ameliyattan başka yapacak bir şey yok.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek