Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Gelişimi Nurcan 
Soru: Bebeğimiz: [ 4614 ]
Aynı soruyu 3.kez soruyorum.Acaba yanlış bölümde mi soruyorum.Cevaplanmamasının nedeni bu olabilirmi?
Merhaba;
13.05.2007 tarihinde 29+4 haftalık olarak 1445gr 41,5cm boyunda baş çevresi 29 cm prematüre bir kızım oldu.Şu anda 8250gr 73cm baş çevresi ise 46,5cm.
Lütfen gelişimi hakkında bilgi verirmisiniz.

Ayrıca doktorumuz 3 ay önce bıngıldağının ayına göre geç kapandığını düşünerek fosfo calsıum vermişti ve 6-7 kutu bitirmemize rağmen hafta sonu olan kontrolde pek bir gelişme olmadığını fakat dişlerinin çok hızlı çıkmasının(şu anda 6 tane dişi var) ve boyunun uzun olmasından dolayı kemik gelişiminde bir problem olmadığını düşündüğünü ama yinede kandaki değerlerine bakmak istediğini söyleyerek kan tahlilleri istedi.

Bu ölçümlere göre sizce durum nedir.Dr.umuz şu an için alarma geçmiyoruz ama tahlil sonuçlarına bakıcaz diyor.Ama ben endişeleniyorum.

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

26 Mar 2008
13:06
Cevaplayan: Uzm.Dr. Osman KÖSELİ  
Cevap:  
gel,şimi ,iyi nedişeye gerek yok
26 Mar 2008
14:10
Cevaplayan: Doç.Dr. Y.K.Yavuz GÜRER  
Cevap:  
DOKTORUNUZ OLDUĞUNA VE ONUNLA GÖRÜŞEBİLDİĞİNİZE GÖRE BU SORUNUZUN YANITINI VERMİŞ OLACAĞINI DÜŞÜNEREK, YANIT ALAMAMIŞ OLABİLİRSİNİZ
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek