Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Dahili Çocuk Hastalıkları gülin 
Soru: Bebeğimiz: [ 9324 ]
bebeğim 2,5 aylıkken soğuk havale geçirdi hastanede eeg çekildi herhangi bir sorun olmadığını sölediler ilaç tedavisine başlandı ilaç kullandığından buyana nöbet geçirmedi acaba tekrarlarmı ve ne zaman geçer
28 Mar 2008
18:36
Cevaplayan: Doç.Dr. Y.K.Yavuz GÜRER  
Cevap:  
ANLADIĞIM KADARI İLE, BİR KEZ OLAN ATEŞSİZ NÖBETİ VAR. BUNUN ATEŞSİZ OLDUĞUNDAN EMİN OLMAK ZOR, YAŞI NEDENİYLE ATEŞLİ NÖBETİN GÖRÜLME OLASILIĞI DAHA YÜKSEK. YİNEDE ATEŞSİZ BİLE OLSA, İKİ NÖBETTEN SONRA EPİLEPSİ TANISI KONULARAK İLAÇ BAŞLANMAKTADIR. ANCAK, GÖREN UZMAN DR. EEG BULGULARI İLE İLK NÖBETTEN SONRA DA İLAÇ BAŞLAMAYI UYGUN GÖREBİLİR. ÖZEL DURUMLAR DIŞINDA İKİ YIL SÜREYLE İLAÇ KULLANILMASI ÖNERİLİR.

YİNELER Mİ, BUNU KİMSE BİLEMEZ. ANCAK UYGUN İLAÇ SEÇİLMİŞSE, UYGUN DOZDA VE DÜZENLİ VERİLİYORSA BU OLASILIK ÇOK DÜŞÜKTÜR. TAKİPLERİNİZE DEVAM EDİNİZ.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek