Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Dahili Çocuk Hastalıkları NAİLE 
Soru: Bebeğimiz: [ 8784 ]
dün size 4 yaşındaki oğlumun arasıra yüzünün solarak bir kaç saniye halsizleştiğini ve bu durumun yılda bir kaç kez olduğunu söylemişitim.bunun komplex parsiyel nöbet olabilecği cevabını vermişsiniz.görüştüğüm hekimlerin bir kısmı böyle durumlarda bilinç kaybı olmadığı sürece eeg çakilmediğini söylediler bir kısmıda sara hastalığı olabileceğini.eeg çektirmelimiyim yada nasıl bir teşhis ve tedavi yolunu seçmeliyim?
1 Nis 2008
17:31
Cevaplayan: Uzm.Dr. Asaf GÜVEN  
Cevap:  
 

 

 

 

      EEG çekilmesinde fayda var.
1 Nis 2008
16:24
Cevaplayan: Doç.Dr. Y.K.Yavuz GÜRER  
Cevap:  

OĞLUNUZDA GÖZLEDİĞİNİZ BU OLAYLARIN EPİLEPSİ NÖBETİ OLMA İHTİMALİ VAR. EPİLEPSİ NÖBETİ DÜŞÜNÜLEN HASTALARDA EEG TANIYI DESTEKLEYİCİ OLMASI YÖNÜNDEN ÖNEMLİDİR. ANCAK KLİNİK OLARAK ŞÜPHE YOKSA EEG OLMADAN DA TEDAVİ BAŞLANABİLİR. UZUN SÜRELİ BİR TAKİP GEREKECEĞİNDEN ÇOCUK NÖROLOJİ KLİNĞİNCE İZLENMESİNDE YARAR VAR. GEREKENİ YAPACAKLARDIR.

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek