Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Beslenmesi Korhan 
Soru: Bebeğimiz: [ 1063 ]
merhaba...kızım 2 aylık 15 günlük iken multitabs vitamin acd-drops kullanmaya başladık doktorun eşime söylediği gibi günde 3 kez 1 pipet kullanıyoruz.forum sayfalarında ve diğer linklerden izleyebildiğimiz kadarıyla bazıları doktorların önermediğini belirtiyor bazıları reflü yaptığını belirtiyor.günde ne kadar vermemiz ve kaç kez vermemiz gerekir.kızım şu an tam 2 aylık ve 6 kilo civarında...Bu konuda bizi bilgilendirirseniz memnun olurum saygılarımla....
12 Mar 2007
00:26
Cevaplayan: Uzm.Dr. Fatih ÜNAL  
Cevap:  
Merhabalar;

Çocuğunuzun gelişimi sırasında doğumdan 15 gün sonra d-vitamini başlanması  ve 1 yaşına kadar kullanması çocuunuzun raşitizmden korunması için gerekli. Bu d vit 3 damla şeklinde verilecek ise 1x3-8 damla arası (yöresel farklılık olabiliyor). Veya multitabs damla 2x10 damla alabilir.

Ben çocuk gastroenteroloji uzmanı olmama rağmen  vitamin damlası ile gastroözefagial reflü hastalığı olan görmedim. Reflü fizyolojik olarak her keste görülebilir.

saygılarımla
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek