Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Gelişimi figen 
Soru: Bebeğimiz: [ 11040 ]
bebeğim 9buçuk aylık 10 saat önce 50 cm kadar yüksekten önce kafasını metal beşik korkuluklarına çarparak laminant zemin üzerine sırt üstü düştü önce bir şey yoktu az önce sol kulak arkasında 1 cm çaplı şişlik ve morluk farkettim bu süre içinde iki kez regürjitasyon şeklinde 1-2 damla kusması oldu normalde huysuz bir bebekfakat huysuzluğuda biraz arttı gibi ne yapmalıyım?
27 May 2008
18:06
Cevaplayan: Uzm.Dr. Adem GÜL  
Cevap:  
nörolojik muayenesi normal mi?

 

bunu bilemeyeceğinize göre hastaneye götürmeli ve doktora muayene ettirmelisiniz!
27 May 2008
10:04
Cevaplayan: Doç.Dr. Y.K.Yavuz GÜRER  
Cevap:  
Olayın üzerinden 12 saatten daha uzun bir zaman geçmiş görünüyor. Genel durumu iyiyse, bulantı ve kusması devam etmiyor, şuuru yerinde ve önceki gibi oynayıp size gülücükler dağıtıyor, el ve ayaklarını eşit oynatıyorsa, önemli bir şey olmadığını düşünüyorum. Kulak arkasındaki şişlik, korkuluklara vurduğu için olabilir. Yinede en az 48 saat travmanın etkisi yönünden izlemekte yarar var.

geçmiş olsun
27 May 2008
09:46
Cevap:  
Hemen alıp acile götürmeniz gerekir. değerlendirlimesi orada yapılması gerekir
28 May 2008
16:30
Cevap:  

ACİL HASTANEYE MÜRACET EDİNİZ.

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek