Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Gelişimi ALİKEMAL 
Soru: Bebeğimiz: [ 14573 ]
SELAM, BEBEĞİMİZ 7. AYI BİTMEK ÜZERE. DOĞUMDAN İTİBAREN ÇOK HAREKETLİ. 4 AYINDA EMEKLEMEYE BAŞLADI. ŞİMDİDE KOLLARINDAN TUTARAK SÜREKLİ YÜRÜTMEMİZİ İSTİYOR. DİĞER AKRANLARINA GÖRE BİR ÇOK ŞEYE DAHA ERKEN BAŞLADI. BU DURUM NORMAL Mİ? YAPMAMIZ GEREKEN BİR ŞEY VARMI? ÇALIŞMALARINIZDA KOLAYLIKLAR DİLER, TEŞEKKÜR EDERİM.
20 Eki 2008
23:44
Cevap:  
Kişisel özellikler, çevresel faktörler , genetik gibi etkenlerden dolayı her bebeğin gelişimi farklı olabilir. Bebeğiniz gerçekten motor gelişim olarak oldukça çabuk başarmış pek çok hareketi... Fakat yürümesi için fazla destek vermeyip, yerde serbest hareket edeceği ortamlarda doğal gelişimine olanak sağlamanızı öneririm. Çünkü kemik-kas gelişimi, olgunlaşması henüz tamamlanmamış bebeklerde erken dönemde yürütmek, yürütece bırakmak, ileride bebeklerde ayakta şekil bozukluklarına, kalçada ortopedik problemlere yol açabilir. Bu nedenle yürümesi için değil, yerde emekleyerek dolaşması için ortam yaratmanız motor gelişimim daha sağlıklı olması için yeterli olacaktır.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek