Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Çocuk Psikolojisi Gülten 
Soru: Bebeğimiz: [ 2034 ]
kızım ekim ayında 4 yaşını dolduracak. kızıma zeka testi yaptırmak istiyorum. psikolojik açıdan sakıncası olurmu. nerede yaptırabilirim.
20 Haz 2007
08:46
Cevaplayan: Uzm.Dr. Gözde KANMAZ  
Cevap:  
merhaba,

kızınıza neden zeka testi yaptırmak istediğinizden bahsetmemişsiniz. Size önerim önce bir çocuk psikiyatristi ile görüşmeniz eğer doktorunuz uygun görürse sizi zeka testi yaptırmak için uygun merkez ve psikologa yönlendirecektir.

iyi günler !
21 Haz 2007
12:08
Cevaplayan: Uzm.Dr. Özlem GÜRCÜ  
Cevap:  
Sevgili Gülten Hanım;

Öncelikle bir Çocuk psikloğuyla görüşmeniz daha iyi olur.
20 Haz 2007
09:10
Cevap:  
Merhaba,

Ne için böyle bir ihtiyacınız doğdu?

Zeka testleri öylemesine yapılması gereken şeyler değillerdir, sıkıntı ve problemleriniz var ise öncelikle bir çocuk psikoloğu veya psikiyatristine götürmeniz uygun olacaktır, saygılar...
21 Haz 2007
12:30
Cevaplayan: Uzm.Dr. İsmail ŞENGÜL  
Cevap:  
Bence zeka testini yaptırmanız çocuğun gelişiminde bir problem yoksa gereksizdir. Geçmiş olsun
21 Haz 2007
14:25
Cevaplayan: Psikolog Dilek YÜKSEL  
Cevap:  
İyi günler Gülten Hanım çocuğunuza neden zeka testi yaptırmak istiyorsunuz bu çok önemli eğer herhangi bir şüphelendiğiniz durum varsa o zaman bir çocuk psikologu ya da psikiyatrisi ile görüşmelisiniz .O size yaşadığınız sorun konusunda yardımcı olacaktır belki gelişim tarama testi yaptırmanızı önerebilir.Üstelik bu tip işlemleri onlar yaparak sonucu size bildirirler.Bu işlem için en güvenli yerler üniversite bünyesindeki kurumlardır.Ama sadece merak ettiğiniz için böyle bir test yaptırmayı düşünnüyorsanız psikolog olarak ben size bunuı tavsiye etmem çünkü bu testler her ne kadar geçerlik ve güvenirliği yapılmış testler olsa da uygulayıcıya,uygulanan ortamın koşullarına,çocuğun o anki durumuna bağlı olarak değişim gösterebilen testlerdir.Çocuk kendisini tam olarak yansıtmayabilir.Bu yüzden bir sorununuz varsa öncelikle bir uzmandan yardım istemelisiniz.İyi günler.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek