Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Çocuk Psikolojisi ayşin 
Soru: Bebeğimiz: [ ]
merhabalar benim 15,5 aylık bir oğlum. var ve bugunlerde nedense çok agresif. her istediğini yapmamızı istiyor. yapmayınca hemen ağlamaya tabi..
birde bazen hayır yada sert tepkılerde bulunduğumuzda anlayıp kafa tutup dıklenmeye çalışıyor bize. henüz yürümüyor belki onun verdiği bir sıkıntımıdır. yada bu aylardakı bebeklerin gelişimde görülen şeylermidir. yani artık sanırım birey olma yolundalar ve kendı tercih haklarını kullanmaya başlıyorlar bu dönemde. çünkü yemek kendi yemek yemek isterse yedirebiliyorum aksı takdirde red etmeyi biliyor. bilmiyorum ve ona nasıl davranacağımı kestiremıyorum yardımcı olurmusunuz.
25 Eyl 2009
11:55
Cevap:  
onun tepkilei oldukça normal ancak biz farklı davranmalıyız ağlamayı kullanmasına ızın vermeyelım.bu durumlarda ilgilenmeyin.kararlı ve tutarlı olun sınırları bilmeli ancak cok sert davranayın sadece ılgısız kalın
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek