Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Bebek-Çocuk Beslenmesi SEVİM 
Soru: Bebeğimiz: [ ]
ÖNCELİKLE MERHABALAR
BENİM 15 AYLIK BİR OĞLUM VAR VE YEMEK KONUSUNDA SIKINTILARIMIZ VAR NEREDEYSE EK GIDAYA GEÇTİĞİMİZDEN(6 AYLIK)BU YANA AYNI SIKINTI DEVAM EDİYOR NE KADAR AÇ OLURSA OLSUN KESİNLİKLE OTURUP DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE YEMEK YEDİREMİYORUM MUTLAKA ÖNÜNE ONU OYALAYACAK BİRŞEY KOYUYORUM ANCAK ONUNLA OYALANIRKEN YEDİREBİLİYORUM AKSİ HALDE MAMA MAMA DİYE DOLANIYOR FAKAT BİR İKİ KAŞIK ALDIKTAN SONRA BİRDAHA YEDİRMEK MÜMKÜN DEĞİL.
İKİ GÜNDÜR HİÇ ÜZERİNE DÜŞMEYİP ONU RAHAT BIRAKTIM ACIKINCA KENDİ İSTER DİYE AMA DEDİĞİM GİBİ YİNEDE BİR İKİ KAŞIKTAN SONRA YEMİYOR BU KONUDA BANA ACİL YARDIMCI OLMANIZI RİCA EDİYORUM.
ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER
19 Eki 2009
18:29
Cevaplayan: Diyetisyen AYSEN ARICAN  
Cevap:  
sevim hanım bence yemekte tümaile bir arada olmanız ve ona da sofrada bir sandalye eline bir kaşık verme zamnınız gelmiş, sofrada ailece sohbet etmek gülmek onun hoşuna gidecek ve bu tablonun içinde olmak isteyecektir. Pşinde dolaşırsanız bunu silah olarak kullanır ve ilginizi her istediğinde buna deavm eder. Bir de yanında asla baba ve anne olark yemek seçmeyin. Yemeklerin lezzetini anlatın ve onun da duymasını sağlayın. Yemelisin değil dener misin demek daha doğru olacaktır.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek