Soru-Cevap Bilgisi                       [ « Önceki soru ]       [ Sonraki soru » ]

Çocuk Psikolojisi Özcan 
Soru: Bebeğimiz: [ 3892 ]
iyigünler.hocam 3 yaşında bir oğlumuz var.kendini bildi bileli yemekleri ağzında tutuyor.illa 1-2 kaşıklık ölçüde yiyecek ağzında duruyor.her türlü yiyeceği hemde.bu haliyle yemek yedirmekte zor oluyor.sofradan kalksa bile 2-3 saat ağzında tutuyor.sürekli uyarıp,telkinde bulunuyoruz,bazen de ben dayanamayıp korkuttuğum,hatta hırpaladığım zamanlar da oluyor.biliyorum yanlış ama insan sinir oluyor.zaten iştahı hiç yok.gün boyu aç kalsa acıktım demiyor.yemek zamanı dediğimizde hep hayır diyor.12 kg civarında.seven seas kullanıyoruz.her türlü yemek yedirme kurallarını da uyguluyoruz.ama olmuyor.korkum eşim rahatsızlanacak.görseniz tam bir sinir harbi.yemek yedirirken oyunlar da oynuyoruz.lütfen ne yapacağımızı şaşırdık.ne olursunuz yardım ediniz.teşekkürler.
15 Kas 2009
18:49
Cevap:  
1 haftada hiç uyarmamayı ve tepki, göstermemeyi deneyin
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek