Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  Vedat KÖSEOĞLU
 Üyelik Tarihi  15.9.2005 04:37:18
 Branş  Çocuk Onkoloji
 Çalıştığı Kurum  GATA
 İletişim Telefonu  * *** *******
 İletişim Adresi  *
 Ankara
 Web Sitesi  www.cocukdoktorunuz.com
 Toplam Cevap Sayısı  0
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0 / 0

 26 Eylül 1960'ta Yusufeli-Artvin'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum ve Bursa'da (Yıldırım Bayazıt Lisesi-Bursa) bitirdikten sonra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1976 yılında başladığı tıp eğitimini 1983 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesinde tamamladı. Gülhane Askeri Tıp Akademisindeki stajyerlik dönemini 3.'lükle bitirdikten sonra 1984 yılında Bursa Işıklar Askeri Lisesi Revir Baştabipliğine atandı. Gülhane Askeri Tıp Akademisi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında 1986-1990 yılları arasında uzmanlık eğitimi aldı ve bu eğitimi takiben 1990 yılında Malatya Askeri Hastanesine Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak atandı. Bu görevi sırasında KKK Lisan Okulu İleri Düzey İngilizce kursunu tamamladı. 1993 yılında yardımcı doçent ünvanı ile Gülhane Askeri Tıp Akademisi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında görev aldı. 1995 yılında yan dal uzmanlık sınavı sonrasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Onkoloji Bilim Dalında Çocuk Onkolojisi yan dal uzmanlık eğitimi aldı. Aralık 1997 tarihinde Gülhane Askeri Tıp Akademisi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalındaki yardımcı doçentlik görevine döndü. Ağustos 1998 tarihinde Çocuk Onkolojisi Bilim Dalı yardımcı doçentlik görevine atandı. Kasım 1998 tarihinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Doçenti ünvanını aldı. 30 Kasım 1998- 30 Kasım 1999 tarihleri arasında The University of Texas MD Anderson Cancer Center, Houston, Tx, USA'da Çocuklarda Kemik iliği Transplantasyonu, Lösemilerde yeni tedavi modaliteleri ve "Cord Blood Transplantation" konularında çalıştı. Eylül 1999 tarihinde Gülhane Askeri Tıp Akademisi Çocuk Onkolojisi Bilim Dalı Doçentlik kadrosuna atandı. 25 Ocak 2000 tarihinde Bilim Dalı Başkanı olarak görevlendirildi. 30 Eylül 2004 tarihinde Profesör kadrosuna atandı.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek