Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  Özgür SAKARYA
 Üyelik Tarihi  29.12.2006 00:55:29
 Branş  Cocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 Çalıştığı Kurum  
 İletişim Telefonu  * *** *******
 İletişim Adresi  *
 Samsun
 Toplam Cevap Sayısı  7
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0,05 / 0
Uzmanımızın son cevapladığı sorular
Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
ıyı yıllar ıyı bayramlar dılıyorum.daha önce ferro sanol damla kullanımı ile ilgili soruma sayın fatih hocamın ve mehtap hocamın cevapları için teşekkür ederim.Fatih hocamın bahsettigi behçet uz cocuk hastanesinin demir kullanımı ile ilgili makalesini sitenizde yayınlarsanız bizler ne kadar anlayabiliriz bilmiyorum ama bu konudaki sorulara belkide gerek kalmaz diye düşünüyorum.Bu arada doktorumuz bize prevenar aşısını önerdi.görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.(kızım 9 aylık)

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
Merhabalar, İyi Bayramlar ve İyi yıllar.
Kızım 10 aylık. Geçen hafta doktora gittik ve sağ kulağı ile boğazında hafif iltihaplanma olduğunu söyledi ve Kefsid 125 mg antibiyotik (8 saatte bir ölçek) ve Zaditen 1 mg Oral damla (12 saatte bir 10 damla)verdi. Sizce 10 aylık bir çocuğa antibiyotik uygun mudur?Kullanımı konusunda fikirleriniz bizim için önemlidir. Saygılarımla.


Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
merhaba,

öncelikle tüm doktorlarımıza çok teşekkürler.. her yeni durumun onlarca soru doğurduğu anne babalık döneminde - hele de ilk kez anne oluyorsanız - sorularınızı cevaplayacak güvenilir kaynaklara ihtiyaç var.. bu hizmetinizden dolayı çok mutlu oldum.

benim sorum 4. ayına giren oğlumda yaklaşık bir aydır devam eden emme bozukluğuyla ilgili.. Oğlum sadece çok aç uyanırsa uyanıkken emiyor. Onun haricinde ne zaman emzirmek istesem önce iştahla emmeye başlıyor, bir iki dakika sonra sanki bir yeri acıyormuş gibi bağırıp ağlamaya ve kıvranmaya başlıyor.Daha önce böyle bir sorunumuz yoktu. Sadece gece uyandığında -tam uyanmadığı için- doyana kadar emiyor. Ben de gündüz emmediği zaman emzik verip sallıyorum, tam dalmak üzereyken emziriyorum, o zaman doyana kadar emiyor. Bebeğim şu anda 6.400 gr ve 62 santim yani gelişmesi iyi. Muayene eden doktor " Sütün bir anda fazla geliyordur, yutamadığı için yapıyordur" dedi. Fakat birkaç gündür gözlemliyorum, emmenin başında ya da süt indiği zaman değil de daha sonra kıvranmaya ve ağlamaya başlıyor. Ne olduğunu anlamadım ve internette de tatminkar bir bilgi bulamadım. Aklıma reflü ihtimali geliyor ama ilgisi var mı bilmiyorum. Bu konuda daha önce karşılaştığınız bir örnek var mı ? Sebebi nedir ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler..


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
merhaba bebeğim 12 aylık ve sürekli ufak bir solunum yolu enfeksiyonunda kulağı iltihaplanıyorve doktoru hemen antibyotik veriyor bunun başka tedavi şekli yokmu yada hangi derecesinde antibyotik kullanımı olmalı çünkü maalesef doktorlarımızın bir kısmı antibyotiği normal bir şurup gibi hemen yazıyor bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim lütfen bu konuda çok endişeliyim siz sevgili uzmanlarımızdan yardım istiyorum eminim benim gibi çok anne var teşekkürler

Kategori : Çocuk Psikolojisi
bebeğimle ilgili uyku problemleri yaşıyorum.2'den önce gece uykusuna yatıramıyorum sabahları erken uyandırsam da gün içinde uyutmamaya gayret etsem bile malesef uyku düzenini kuramadım.bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum teşekkürler

Kategori : Bebek-Çocuk Aşıları
mrh.kızım 20 kasım 98 doğumlu ve eylül ayında bir memesi biraz şişti şu an diğer meme de hormon tahlilleri yapıldı herşey yaşına uygun çıktı,ergenlik için erken diyor doktorlar fakat hiç bir şey yapmadılar 3 ayda kontrol verdiler şaşkınım ne yapabilirim.

Kategori : Bebek-Çocuk Aşıları
oğlum 4-5.ayından itibaren herşeyi ağzına sokuyor.şu andada devam ediyor.nedeni ne olabilir.teşekkür ederiz.

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek