Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  Rıdvan GÜÇLÜ
 Üyelik Tarihi  27.1.2007 23:04:09
 Branş  Cocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 Çalıştığı Kurum  Bartın Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
 İletişim Telefonu  * *** *******
 İletişim Adresi  *
 Ankara
 Toplam Cevap Sayısı  1987
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  13,42 / 0,45

 26-12-1976 tarihli Ankara dogumluyum .İlk ,orta ve lise tahsilimi Ankara da yaptım. 1995 senesinde Konya Meram Tıp Fak. başladım. 2001 yılında aynı fak de çocuk ihtisasını kazandım. 2007 - 2009 yılları arasında Sivas Gurun dh mecburi hizmetimi tamamladım. 2010 Agustos ayından itibaren Bartın Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde görev yaapmaktayım.
Uzmanımızın son cevapladığı sorular
Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
Merhabalar,oğlum 3 yaşına girdi 9 gündür kakasını yapmıyor fakat bu süre içinde 2 kere çok sert ve küçücük bir parça yapabildi.sup gliserin kansuk versem faydası olurmu ve daha sonra bağışıklık yaparmı.Yani ilaç olmadan kakasını yapamama durumu olurmu.Teşekkür ederim.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
bebeğim 4,5 aylık kafasını kaldırabılıyor ve kucagımdayken kendısını one dogru atıyor bebegımı desteklı oturtabılır mıyım oturmaya hazır oldugunu nasıl anlarız

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
bebeğimin şu anda 8 ay 18 günlük anne karnındayken sol böbreğinde büyüme küçülmesi vardı doğduktan sonra takibini yaptık ve 3 ay önce 3.5 mm düşmüştü (en yükseği ise 8 mm olmuştu)ama göz altları şiş acaba böbreğindeki sorundan dolayımı göz altı şişiyo yoksa uyku saati 20 saat olduğu içinmi teşekkürler

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
6,5 aylık oğlum bütün gece ağladı. göğsünde hırıltı var ama öksürük yok ateş yok. bazen sanki balgam çıkarmaya çalışıyormuş gibi öğürüyor. daha önce asist kullanmıştım. şimdi gribal enf.için congest kullanıyorum. kestane balı iyi gelir diye duydum ama 1 yaşına kadar da bal yasak diye biliyorum. tedavi amaçlı ne önerirsiniz.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
Merhaba, 3.5 aylık bir kızım var. 1 haftadır beni emmek sitemiyor,
ek gıda hiç vermedim. Yarı uyku halinde emzirmeye çalışıyorum, çok zor alıyor ne yapmalıyım..
teşekkürler.


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
bebeğim 6aylık.son 3 aydır geceleri gündüzleri başı sırtına 90 derece olasıya kadar eğik uyuyor.bu normal midir?başka bir hastalığın belirtisi olma ihtimali varmıdır?

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
merhaba, akşam kabuklu deniz ürünü tüketimimiz oldu eşim gıda zehirlenmesi sonucu bulantı kusma ve ishal oldu. bebeğimiz henüz 3 aylık.sütünden geçebilirmi ve ne yapmalıyız.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
Merhabalar
Benim 1 yaşında bir oğlum. Hala gaz problemi yaşıyoruz. Çok fazla gazını çıkardığı halde 1 saatten fazla uyuyamıyor. Sürekli bir ıkınma ve gaz çıkarma isteği oluyor. geceleri sürekli bir kıvranma içinde oluyor. Çok fazla yat kalk yapıyor. Bunca ay sonra hala gaz probleminin devam etmesine bir anlam veremiyorum. Pediatrik gastroya da götürdüm bana her hangi bir şey söyleyemedi. Bu konuda bir bilgi edinirsem memnun olacağım. Teşekkürler.


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
Merhabalar,
20 aylık oğlumun yaklaşık bir haftadır geceleri sürekli geniz akıntısı var. birkaç gündür akşamları oynarkende geniz akıntısı olduğunu farkettim. bu arada iştahsızlık, ateş, halsizlik vb. herhangi bir hastalık belirtimiz yok.
yalnız 3 hafta kadar önce üst solunum yolu enfeksiyonu geçirdi ama bir haftada toparladı.
bu arada geniz akıntısının olduğu bu son bir haftada bir kerede gece horlamasına uyandım.
2 gündür geceleri yatmadan serum fizyolojik le temizliyorum. ailemizde geniz eti problemleri olan kişilerde vardı ,bu sorun genetik olabilir mi?
yardımcı olursanız sevinirim.
iyi çalışmalar...


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
Benim 3 aylık bir kızım var,birkaçgün önce meme uçlarının çok sert oldugunu farkettik daha önce böyle bişey yoktu bunun sebebi ne olabilir? şimdiden teşekkürler..

Kategori : Cerrahi Çocuk Hastalıkları
5 yaşında oğlumun 2 gündür sağ gözünün beyazında çok hafif bir kanlanma var acaba göz doktoruna götürmelimiyim yoksa geçici bir şey mi.Bu ara biraz üşüttü ve 2 gündür kusması var.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
slm bebeğim 2 aylık sütüm çok az geliyor doyuramıyorum sürekli emmek istiyor ek mama vermeye başladım sütümün artması için ne yapmalıyım süt arttırıcı çaylar fayda etmedi ayrıca gece uykularımız yok milupannın rezene çayını kullansam faydası olurmu ?şimdiden teşekkür ederim

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
7 aylık oğlum 8.250 gr boyu 72.cm 1 aydır ek besinlere başladım kakası yeşil ve sulu.Bu durum ne kadar devam eder?

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
merhaba 3 aylık bebeğim var ve yaklasık 2 aydır cıkardıgı gaz cok kotu kokuyor sureklı de gaz cıkarıyor her gazında kaka yapmıs sanıyorum cok kotu kokuyor sebebı nedır acaba benle ya da yedıklerımle ya da usutmemle alakası varmıdır tskler

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
18eylül akşamı acık havadadüğüne gittik serindi baya oğlum sanırım orada üşüttü ve dr kontrolünde antibiyotik allerset damla başlandı fakat 24ünde iyice tıkandı burnu antibiyotik bitimindede hic düzelme olmadı dr 24ünden 10gün sayalım diye antibiyotiği uzattı fakat yine düzelme olmadı bu sürecte mukotik dolven sudafed otrivinde kullandık,hala akan ve uyku dışında hep tıkalı olan bir burun başkasıkıntısı yok ama köpek dişide cıkıyor,cocuk drumuz kbb götürmemizi söyledi kbb nasonex sprey günde 1defa+4gün 1 defa navosef iğne verdi.dün iğnelerimiz bitti ama Yiğit hala tıkalı ve burnu hala akıyor tek fark arada acılıyor burnu ve sümük iyicene sakızımsı oldu renk hala su rengi, bu gün kbb gördü sprey bitene kadar devam edelim tekrar antibiytk gerek yok dedi ama cocuk dr umuz 7gün 6ml suprax icirelim temizliyelim hastalığı düzelmeye başlamışken tekrarlamasın diyor kbb tekrarlayacaksa icsede tekararlar diyor ne yapmalıyım sizce 1aydır burnutıkalı cocuğumun ve cok ilac icti hala iyileşmedi :(

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
merhabalar,
benim 2006 nisan doğumlu bir kızım var.Nisan ayından itibaren karın bölgesinde daha doğrusu göbeğin sol tarafında ,şidetli ağrılar oluşmaya başladı.gitmedik hastane kalmadı ,ama bir türlü ki bir teşhis koyulamadı.buna rağmen ağrılar tekrarlanmaya başladı.başlangıçta kusma ,sarı rengine kadar ,ateşleme ve göbek tarafında şidetli ağrılar.
beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.saygılar


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
merhaba

3,5 yaşında kızım var dün gece idrarını yaptıktan sonrada ağladı gece aralıklarla ağladı devamlı tutup acıyor yanıyor diyor bu sıklaşmaya başladı pişikte yok yaklaşık 2 hafadır sıklıkla olmaya başladı ayrıca bundan önce gece tuvalete kalkardı yada ğalayarak belli ederdi uzun süreden beri çişinide yatağına yapıyor yaptıktan sonra ağlıyor yardımcı olmanız rica olunur


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
acil; merhaba, sebepsiz yere 3 gündür bebeğimiz sürekli mızırdanıyor, huzursuz azıcık kucaktan inince başlıyor bağırmaya sürekli emmek istiyor, bide uyku sorunumuz var uyuyunca 10-15 dk. içinde uyanıyor. yardımcı olursanız seviniri. teşekkürler.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
merhabalar benim kızım 17 aylık ve doğuştan tek böbrekli. sormak istediğim şu bu durum kızımın hayatında neyi değiştirir?? neleri yapmalı neleri yapmamalı gibi

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
merhaba,
3 aylık kızıma mukuslu alanda bol lökosit ve 10-15 eritosit teşhisi ile suprax antibiyotik verildi. günde 1 çay kaşığı ve 10 gün boyunca kullanmam söylendi. ilacı emzirme sonrası yani tok karına mı vermeliyim? iyileşme olduğunu nasıl anlayacağım ve bu sürede dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?
cevabınız için teşekkürler
selamlar


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
22aylık bı kızım var dogdugu gunden berı reflü hastası ılac kullanmama ragmen gecmek bılmıyor butun tahlıller yapıldı yok sonuc yok bu arada 29 haftalık 1200 dogdu kılo alamıyor ne yapmalıyım yardım edın

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
pednol-l 20 içilebilirmi oğlum 4 yaşında

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
8 aylık bebeğim yaklaşık 10 gündür ara ara titrememe hareketi yapıyor henüz dişleri çıkmadı neden olabilir? ilginize teşekkür ederim.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
Merhaba,
Kızım 42 günlük. Vajinasından sarı renkte akıntı geliyor. Bezinden fark ettik. Bu durum neyi gösteriyor? Acile mi gitmeliyiz?
Teşekkür ederim.


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
günaydınlar.27 günlük oğlumun altında pişik oluştu.doktorumuz hematen ve trosyd kullanmamı önerdi fakat faydasını göremedm.eşimin doktor arkadaşı travazod diye bir krem verdi.2 gün kullandm.bulunduğum yerde özel dr a muayeneye gittiğimizde bu kremin kortizonlu olduğunu kullanmamamızı söyledi.o da bepanthen ve fito verdi.4 gündür onu kullanıyoruz ama faydasını göremedm.ne yapabilirim.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
bebeğim 11 aylık oldu yaklaşık 10 gündür nezle,fazla hapşurmuyor ama sürekli genzi tıkalı burnu akıyor ememiyor serum fizyolojik kullandım şuruplar hiçbirşeyin faydası olmadı.yardım edebilirmisiniz.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
mrhabalar benim oğlum 7 aylık üst solunum yolu enfeksiyonu oldu öksürük ve hırıltısı devam ediyor dr muconex şurup verdi 2 gündür kullanıyorum henüz bir faydasını görmedik başka ne yapabilirim acaba tekrar muayene ettirmelimiyim.şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
Merhaba.8 yaşındaki oğlumun ellerinin iç kısmı ve ayaklarını altı normalden bayağı kırmızı ve deri kuruluğu, dökülmesi var. Neden olabilir acaba?

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
merhabalar
oglum 2.5 aylik ve 7300gr. 59 cm. anne sutu veriyorum.
hizlimi kiloaliyor diye endiseleniyoruz!! ilerde obez olurmu? yada ileride kilolu bir cocuk olurmu?
tesekkurler


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
merhabalar.kızım sabah aniden ateşlendi. eşim işten çıkarıldığı için sigortamızda bitti.ateşi 38.3 tü en son. burun akıntısı ishal kusması yok.tam 2 yaşında.herhangi bir şikayeti ağlaması yok.oyun oynuyor.ama ateşi beni korkutuyor.çünkü 1 sene önce 6 ay arayla ateşli havale geçirdi.birden ateşleniyor.son havalesindede böyle görünürde bişey yoktu ateşi düşmeyince hastaneye yatırdılar orda CRP değerinde enfeksiyon çıktı.acaba yine aynı şey olabilirmi.6 ay önce böyle olmuştu ateşi. evde bulunan ilaçlarım şunlar nasıl kullanayım. Bactrim 200/40 süspansiyon - ibufen 100mg /5ml - sekrol - peditus- parasetomol- ve calpol bana yazarsanız sevinirim.

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
Günaydın hocam benim 20 aylık bir kızım var. Doğum kilosu 2900 boy 49cm olarak doğdu şu anda 80 cm ve 13 kilo boyu bana biraz kısa geliyor beslenme dışında şu ana kadar ekstra bir vitamin falan kullanmadım bunun için ayrı bir vitamin ya da balık yağı kullanmam gerekir mi? Gelişimini değerlendiririseniz sevinirim. Saygılarımla iyi günler

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
merhabalar hocam...19 aylık kızım konuşmaya henüz başlamadı...arada sırada baba dede, mama aman diyor...telefonla aradığımızda kendini çok sıkıyor konuşmak istiyor birşeyler anlatmak istiyor...bir problem olabilirmi yoksa henüz erkenmi ne yapmamız gerekiyor yönlendirirseniz sevinirim teşekkürler....

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
hocam merhaba... 8,5 aylık kızımın henüz dişleri çıkmadı bu normal midir? bir de el ve ayak bileklerini oynattığında çıt çıt diye ses geliyor. fazla olduğu için normal midir diye sormak istedim şimdiden teşekkür ederim selamlar...

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
bebeğim 10,5 aylık 10 aylık kontrolünde boyu 72,5 cm kilosu 8530 gr baş çevresi 45 cm di kilosu bana biraz düşük gibi geliyor acaba sizce nasıldır.sanki bana kilo almıyormuş gibi geliyor.lütfen bana bu konuda bilgi verirmisiniz..

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
1)7.5 aylık bir oğlum var. Yastıkla çok rahat uyuyor ince bir yastık kullanmamda bir sakınca var mı?


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
iyi günler oğlum 2 yaşında ve 1 defa 1 yaşında ateşlenmişti. şimdi hiç şikayeti yok ama ateşi 38,5 paronox sup. koydum. şimdi düştü. ama ateşi neden yükselebilir? ne yapmalıyım? şikayettsiz ateşten korkulurmu?

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
sayın hocam kızım 5 yaşında devlet hastanesinde kan idrar tahlili ve film çekidi zatüre denildi macrol 250 mg/5ml ve kreval şurup ile novosef IM flakon 1 g iğne 6 adet verildi.bu ilaçlar tedavi eder mi.gıçık şeklinde öksürük var ilk 4 gün yüksek ateş vardı daha sonra iki gün sonra ateşi çıktı yine şu an öksürük var.ilaçlara bugün başladık daha doğrusu bugün zatüre denildi daha önceki antibiyotiğini ve diğer şurupları kestik ilk iğneyi yaptırdım bugün.bu konuda yardımcı olursanız bilgi açısından çok sevinirim.endişeliyim.çok teşekkürler.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
merhabalar hocam,3 yaşındaki oğlum ara ara karnının ağrıdığını söylüyor.bende farkkettim hep kakası geldiği zaman söylüyor..dünde yine ağrıyo dedi kakasını yaptı.kan vardı. kabızlığı falan yoktu gayet rahat yaptı..poposunu silerkende emin oldum kan sildim..önemli bişeymidir sonraki tuvaletinde gelmedi ama..teşekkür ederim..

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
Merhaba!
Kızım 7 yaşında ve yaklasık bir yıl önce dudağında uçuk tarzında yara çıktı. Çeşitli zamanlarda Dr.lere götürdüm fakat merhemlerle geçiçi olarak tedavi ettiler. Zamanla kulak arkasında ve ayağında da çıkmaya başladı. Kızım aynı zamanda astım hastası, onunla bağlantılı olabilirmi? İkincisi Çocuk doktorumu yoksa Cildiye uzmanınamı görünmem gerektiği konusunda kararsızım. Bana yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
Merhaba!
Kızım 7 yaşında ve yaklasık bir yıl önce dudağında uçuk tarzında yara çıktı. Çeşitli zamanlarda Dr.lere götürdüm fakat merhemlerle geçiçi olarak tedavi ettiler. Zamanla kulak arkasında ve ayağında da çıkmaya başladı. Kızım aynı zamanda astım hastası, onunla bağlantılı olabilirmi? İkincisi Çocuk doktorumu yoksa Cildiye uzmanınamı görünmem gerektiği konusunda kararsızım. Bana yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
Merhaba,
4,5 aylık bir kız bebeğe sahibim.1 aydır bebeğimin kakasından syrek şekilde şefaf mukus halinde kan geliyor.Bu bir haftadır her kakasında kan görmekteyim.Doktora götürdük ve gaita tesleri yapıldı,kültüre bakıldı.Sonuçlar temiz çıktı.Doktorumuzda annesi olarak benim beslenmemde gerekli düzenlemelerin yapılmasını( süt ve süt ürünlerinin diyetten çıkarılması.)önerdi( 1 ay deneme önerdi.fakat ben 1ay beklemekistemyorum.).1 haftadır süt ve süt ürünlerini tüketmiyorum,sonuç aynı. :(((( Bu gece yatmadan önce bebeğimin altını temizlerken resmen sulu şeffaf bir şekilde bariz ıkınarak (kaka yaptıktan sonra)kan yaptı.ve benim moralim alt - üst oldu.Şu an çok çaresizimEn kısa zamanda sonuç elde etmem için ne yapmam gerekiyor. Bu arada kızımın neşesi gayet yerinde,iiştah durumunda azalma yok,ateş görülmüyor.Bebeğimin sorununu bulabilmem için neler yapmalıyım?
Yönlendirmeniz için teşekkür ederim.Saygılar.


Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
baş çevresi normal olarak gelişmezse ne tür .problemlere yol açabilir

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
2 aylık bir oğlum var.doğumun 1 ayında bebeğe kucağa aldığımızda başını geriye atıyor ve kendini geriyor.Bu bir problemmi.Ne yapmam lazım.1 aydan sonra geçti.şu an yok.yatar durumda bişey yok

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
merhaba bebeğim 4 aYLIK Bİ ARKADAŞ ORTAMINDA BANA DAVİT3 VERİYOMUSUN DİE SORDULAR BENDE HAYIR DEDİMN AMA BENİM DOKTORUM BİZE DAVİT3 VERMEDİ BUGUN ARADIM DOKTORU BİZ VERMİŞİZDİR SİZ ALMAMIŞOINIZDIR FALAN DEDİ HEMEN BAŞLAYIN GÜNDE 6 DAMLA DEDİ.N YAPMALIYIM GEÇ BAŞLAMAMIN Bİ SAKINCASI OLURMU BİLGİLENDİRİSENİZ SEVİNİRİM..ŞİMDİDEN ÇOK TEŞŞEKKÜR EDERİM

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
SORULARIMA CEVAP ALAMIYORUMM..iyi akşamlar.. 9 aylık bir kızım var. 4. ayından itibaren ek besinler veriyorum. baya güzel yiyordu katı şeyleride yutabiliyordu artık ama 1 aydır sürekli kusuyor hemen her yemekten sonra kusuyor. ufak bir ekmek kırıntısı bile kusturuyor. halbuki yutabiliyordu.. dktora gittim önemli bir balgamı yok dedi hasta değil dedi alışmakla alakası var yutamıyordur dedi. ama kızım önceleri yutuyordu peki neden kusuyor olabilir..

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
3 yaşında kızım var dilinde ve dudağının içinde yaralar çıktı hiç bişey yemiyor ağzım acıyor diyor doktora götürdüm calgel verdi ama onu sürünce kusdu başka hangi ilacı kullanbilirim

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
bes yasinda oglum var.doktorlar akcigerinde timus oldugu soylediler.sikayeti usuttugu zaman nefes almasi zorlasiyor bu konu hakkinda bilgi verirseniz sevinirim .tam olarak ne yapmamiz gerekiyor acaba? simdiden tesekkurler

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
merhaba!oniki aylık oğlumne zaman yastıkla uyumaya başlayabilir?teşekkürler

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
slm lar
benim 9 ay 6 gunluk ebbegim var bugun sutle bebe biskuvi yedirdim ve 2 saat sonra bunu unutup 2 ytane hamzsi verdim ama bisey olurmu sutle balik simdide endise duyuyorum
acil cvp verirseniz sevinirim


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
merhaba benim oğlum 5 aylık 8 kilo oğlumun sırt ve boyun bölgesinde beyaz beyaz benekler var bana yardımcı olursanız sevinirim

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek