Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  Ahmet İRDEM
 Üyelik Tarihi  7.3.2007 14:26:08
 Branş  Cocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 Çalıştığı Kurum  Düzce Akçakoca Devlet Hastanesi
 İletişim Telefonu  * *** *******
 İletişim Adresi  *
 Düzce
 Toplam Cevap Sayısı  13
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0,09 / 0
Uzmanımızın son cevapladığı sorular
Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
Merhabalar,bebeğim 9 aylık.Benim kafamı karıştıran sorunum da vitaminler arasında.bazıları bu vitamini kullansan yeter bazıları da yetmez diyorlar.Bu konunun uzmanı olarak sizlerden tavsiye isterdim,yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben daha yeni multitabs vitaminine başladım ama doktor tavsiyesi olmadan,vitamin olduğu için. Bu vitamini başladığıma göre devit-3 ve ferro sanol vitamin vermesem de olurmu?ayrıca ferro sanollu alırken kusuyor,bundan dolayı bu vitaminden vazgeçmek zorunda oluyorum,acaba doğrumu yapıyorum. Yoksa onları da beraberinde vermemmi gereki. Bide bebeğime bu vitaminden (multitabs)ordaki yazıya göre 1ml veriyorum,bana göre çok fazla geliyor,bebeğim de alırken çok zorlanıyor,ağlıyor. Dozunu böylemi devam ediyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
merhaba.oğlum 6,5 aylık.9200gr,72cm.şimdiye kadar devit-3 kullandık ve kullanmaya da devam ediyoruz.bundan sonra kullanmamız gereken ek bir vitamin var mı?teşekkür ederim.

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
bebeğimin doğum kilosu 3780 10 şubat 2007 tarihinde doğdu
2.ayında tartıldığında ise 4750 geldi boyu 54,5 baş çevresi 38 sizce gelişimi normalmi ?


Kategori : Bebek-Çocuk Aşıları
merhaba.oğlum 50 günlük... aşı takvimini merak ediyorum.şimdiden teşekkürler..

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
Merhaba bebeğim 11.5 aylık uyku esnasında 3-4 saniyelik apne oluyor sonra normal halinde uyumaya devam ediyor izleyebildiğim kadarıyla sıklığı cok değil bu durum normalmidir teşekkürler.

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
merhabalar,benim oglum sezaryen ile 1890 gram dogdu emme kabiliyeti cok azdi sutumunde azligi nedeniyle sadece bir ay anne sutu verdim iki aydir biberon mamasi kullaniyorum kilosu su anda 4275 gram uc dort saatte bir biberon veriyorum ama sadece 50 ile 80 ml arasi iciyor ve yaklasik 10 dk. bitiriyor doktorum cok az oldugunu ve cok yavas ictigini soyledi icerken bazen agliyor gelisiminden endiseleniyorum bilgilendirirseniz sevinirim.tesekkurler

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
Kağan 1 yaşında süt emiyor Faranjit olmuşum Doktor cipra 500 mg antibiyotik verdi Doktora bebeği söyledim Ancak reçetede sütten bebeğe geçer yazıyor İlacı kullanmaya başlamalımıyım?

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
Bebeğin odasındaki nem miktarı kaç olmalıdır?

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
merhabalar 10/03/2007 21.23.56 ID: Q3214 nolu sorumda kızımın kaçyaşında olduğunu sormşsunuz kızım 12 aylık teşekkürler

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
Merhabalar.
45 günlük bebeğim sağ ayağını dışa doğru atıyor. Devit kullanmaya yeni başladık. Başlangıçta doktorumuzda dahil kimse söylemedi. Ayrıca sol gözü sağ gözüne nazaran biraz daha kapalı ama bazen düzeliyor. Ne yapabiliriz? Bir başka sorumda uykusuyla ilgili olacak. Gece 1-2 ye kadar uyumuyor. Daha sonra genellikle öğleye kadar aralıklarla uyuyor. Öğleden sonra uykusu hemen hemen yok gibi. Uyanık olduğu sürece sürekli ağlıyor. Ya uyuyacak ya da emecek. Bunların haricinde sürekli ağlıyor. Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.


Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
bebeğimin mamasını ve içtiği suyu hazırlarken hazır suyu 10 dakika kaynatıp öyle kullanıyorum. doğrumu yapıyorum ? hazır suyu kaynatmama gerek varmı?

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
merhabalar,öncelikle teşekkür ederim sorulan her soruyu cevapladığınız için.Benim 11 aylık bir kızım var boyu 73 kilosu 8700 son günlerde de oldukça iştahsız.Doktorumuz bebeğimizin gelişimine normal dedi ama persentiline bakınca düşük olduğunu görüyorum SİZCE NORMAL Mİ?Bu arada seven seas kullanmaya başladık faydasını görür müyüz?Şimdiden teşekkürler

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
merhaba bebeğim 14 aylık balık yağı verebilirmiyim normalde iştahsız bir bebek anne sütü alıyor hala teşekkürler

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek