Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  Nadir GİRİT
 Üyelik Tarihi  20.3.2007 23:09:12
 Branş  Cocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 Çalıştığı Kurum  KARTAL EĞ.ARŞ.HAST.
 İletişim Telefonu  * *** *******
 İletişim Adresi  *
 İstanbul
 Toplam Cevap Sayısı  7
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0,05 / 0
Uzmanımızın son cevapladığı sorular
Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
merhabalar 18 aylık oğlum var gelişimi gayet normal söylediğimiz her şeyi anlıyor bazı kelimeleri söylüyor hamileliğimde 2,li tarama testinde daon sendromu görülmüştü fakat daha sonra amniyosentez yapıldı ve sonuçları iyi çıktı bir yaşına kadarda hiç bir problemi yoktu fakat son zamanlarda kafasına elleriyle vuruyor ara sıra kafasını duvara ve hatta yere vuruyor bu durum neden kaynaklanır normalmidir ve biz bu konuda neler yapabiliriz bizi bilgilendirirseniz çok seviniriz cevabınız için şimdiden çoook teşekkürler.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
İyi akşamlar.bir yaşındaki kızımın burun akıntısı ve öksürüğünden (bu arada iştahsızlıkta baslamıştı)dolayı doktora götürdüğümüzde muayene sonucu doktorumuz bronşial salgını olduğunu sağ kulağındada hafif kızarıklık oldugunu bu hastalıga dönüsmemesi için 5 gün kreval şurup 3x1/2 ölçek ve yine 5 gün 2x1/2 ölçek tamiflu 12 mg/ml surup kullanmamazı önerdi.krevala dün tamifluya bugün aksam basladık.Yalnız kızımın burun akıntısı ve öksürüğü bugün yok denecek kadar azaldı.kreval neysede antibıotik kullanmakta endişe duyuyorum.doktorumuz antibiotigin koruyucu dozda oldugunu söyledi.cok şükür ateşide yok.önerileriniz için tesekkurler.(kızım yaklasık 2 ay öncede bronsıt baslangıcı teshısıyle tedavı görmüştü)tüm doktorlarımıza sonsuz saygılar.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
iyi akşamlar beşbuçuk yaşındaki oğlum bronşit oldu hastalığı iyileştikten bizaman sonra zatürre aşısı yaptırmamı tavsiye edermisiniz...
Birde bir insan bronşit olduktan sonra.İleride ufak bir soğuk algınlığında tekrardan bronşite yakalanma riski diğer insanlara göre dahamı yüksek.Ve son olarakta Bir insan birkaç kere bronşit hastalığına yakalandığı zaman bu rahatsızlık astıma dönüyormuş acaba doğrum.
şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkürler


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
Merhabalar evde şuanda oğlumuz,ben,annem ve eşim olmak üzere 4 kişiyiz ve malesef oğlum dışında 3 ümüzde çok ağır grip geçiriyoruz.oğlum 6 aylık ve evde herkes grip olduğundan gribin onada geçmesinden korkuyoruz. Mümkün olduğunca fazla nefesimizi ona doğru vermemeye çalışıyoruz,el temizliği ve hijyene mümkün olduğunca dikkat ediyoruz. Ama onun tüm ihtiyaçlarını biz karşıladığımızdan sürekli temas halindeyiz. Ona gribin geçmesini engellemek için ne yapabiliriz. Koruyucu olması açısından ilaç vb vermemiz gerekir mi?Acil yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
3 şubat 2007 de kızmız doğdu kalpte 1/6 üfürüm tespit edildi ve eko çekildi. sonuç alttaki raporda,
dr. ilaç vermedi.acaba aşağıdaki dr. raporuna göre bu delik kapanır mı , bundan sonrası için neler yapmamız lazım. teşekkürler.
dr.raporunda şu yazıyor.
Apeks solda.kalp boşlukları,kalp kontraksiyonları normal.ASS,AV-VA konkordan.sistemik vepulmoner venöz dönüş normal.İAS intaktİVS müsküler VSD 3mm çapında pGr:42 mmHG.triküspit kapak normal.Mitral kapak normal. MY yok.Aort trikasp,AVPyok,AY yok. RV-PA akım normal PDA. AK yok (AFN+/+)
TANI: VSD MİDMÜSKÜLER 3MM


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
kızım 17 aylık. 1 hafta once yuksek ates halsızlık ve kusma sebebıykle hastaneye gotuturdugum kızıma ıdrar yolu enfeksıyonu teshısı kondu. antıbıyotık tedavısı verıldı. fakat kzım katı yıyemedıgı gıbı ıctıgı herseyı hemen kusuyor. damardan ıkı gundur maı ve ılac alıyor fakat kusma kesılmedı atesı dustu. en son mıde ozsuyunu cıkartana kadar kusuyor. sureklı oksurme ve devamında kusma var. ayrıca yesıl renklı ıshalde basladı. emadur verebılırmıyım. ne onerırısınız.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
merhaba benim sorunum kızımın bir türlü geçmeyen öksürüğü.3 haftadan fazladır zaman zaman hafifleyen çoğunlukla geceleri aralıksız süren bir öksürük.balgamda çıkarıyor.ilk başladığında sormuştum.dr.a götürmemi önerdiniz.götürdüğüm çocuk dr.bişey yok ateş olursa getirin dedi ve öksürük şurubu verdi.faydası olmadı.2 ay kadar önce zatürre geçirmişti.çok endişeleniyorum ama götürdüğüm doktorlar beni yeterince ikna edemiyor.kızımın sürekli öksürmesi beni çok yıpratıyor.çaresiz kaldım.sizce bu öksürüğün sebebi ne olabilir.tekrar dr. a gidersem ne gibi tetkikler yapılması lazım. alerjik olabilirmi.çok uzun oldu kusura bakmayın.her zamanki gibi beni aydınlatacağınızdan eminim.şimdiden teşekkür ederim.iyi geceler

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek