Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  Müge ÖZYURT
 Üyelik Tarihi  26.3.2007 22:46:20
 Branş  Beslenme Uzmanı
 Çalıştığı Kurum  
 İletişim Telefonu  * *** *******
 İletişim Adresi  *
 İstanbul
 Toplam Cevap Sayısı  1
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0,01 / 0

 Diyetisyen Müge ÖZYURT, 16.11.1984 tarihinde Samsun'da doğdu. ilk ve ortaöğrenimini Samsun' da tamamladıktan sonra, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ nde üniversite eğitim hayatına başladı. 

Eğitimi süresince Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Onkoloji Hastanesi' nde yetişkin beslenmesi ve yetişkin hastalıklarda beslenme tedavisi; Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi  ve Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi’ nde çocuk hastalıklarında beslenme tedavisi; Hacettepe Üniversitesi Kafeteryaları ve  Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde Toplu Beslenme Sistemleri üzerine stajyer diyetisyen olarak yer almıştır. İstanbul Acıbadem Sağlık Grubu' nda elektif stajını tamamlamıştır. 4 Haziran 2007 tarihi ile Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden başarı ile mezun olmuştur.

 
Diyetisyen Müge ÖZYURT'un; "Sporcuların Beslenme Durumunun Saptanması", "Metabolik Sendrom,Obesite ve Yeme Davranış Bozuklukları" ile "Ankara İlinde Balık Tüketim Durum ve Özelliklerinin Saptanması" konularında bilimsel çalışmaları bulunmatadır.  

Diyetisyen Müge ÖZYURT, “Beslenme ve Diyetetik” ile ilgili birçok seminer ve kongreye katılmakta, yurtiçi ve yurtdışı yayınların takibinde, bilimselliğin ışığı altında Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir. 
 
 Diyetisyen Müge ÖZYURT Türkiye Diyetisyenler Derneği üyesidir.
 

Katıldığı Kongre ve Kurslar

Ø3. İstanbul Önleyici Tıp & Antiaging Kongresi, 01 – 04 Kasım 2007

Ø 2nd INTERNATIONAL CONGRESS on FOOD and NUTRITION, 24 – 26 Ekim 2007

Ø Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri, Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu, 8 – 9 Haziran 2007

Ø Türkiye Diyetisyenler Derneği, Çocuk Beslenmesi Kursu, 29 Nisan 2007

Ø1.Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Kongresi, 24 – 26 Mart 2007

Ø Gülhane Askeri Tıp Akademisi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı, Temel Nütrisyon Kursu, 2 Şubat 2007
Ø 5. ULUSLARARASI BESLENME ve DİYETETİK KONGRESİ, 12 – 15 Nisan 2006

Ø Obezite Diyetisyenliği Kursu, Hacettepe Üniversitesi – Türkiye Diyetisyenler Derneği, 15 Nisan 2006

Ø Enteral-Parenteral Beslenme Kursu, Hacettepe Üniversitesi – Türkiye Diyetisyenler Derneği, 15 Nisan 2006

 

 


Uzmanımızın son cevapladığı sorular
Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
merhaba 5.5 aylık bebegime sütüm yetmediği için ek gıda vermeye basladik verdigimiz besinlerin en fazla miktarı ne olmalıdır bebek bir besine alıstıgında yemegi red edene kadar mı vermeliyiz yoksa miktarı biz mi ayarlamalıyız tesekkurler

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek