Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  Hüseyin SELİM ASKER
 Üyelik Tarihi  12.5.2007 22:11:42
 Branş  Cocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 Çalıştığı Kurum  KDH
 İletişim Telefonu  * *** *******
 İletişim Adresi  *
 Adana
 Web Sitesi  O
 Toplam Cevap Sayısı  11
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0,08 / 0

 DIŞKAPI SSK HASTANESİNDE PEDİATRİ İHTİSASIMI 2002 YILINDA BİTİRDİM
Uzmanımızın son cevapladığı sorular
Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
mrb oglum 15gün önce uyurken birden aşırı titreyerek mi desem sallanarak uyandı ama hiç sesi çıkmıyor sara hastaları olur ya aynı onlar gibiydi 1 hafta önce doktora götürdüm 8 tane igne verdi penisilin igne bitti 2 gün sonra tekrar 37 ateş vardı dolven verdim yattım ama gece saat 2 30 birden sallanar uyandı çok korktum ilk defa basıma geliyo hemen doktora gittik kaynarcada nene hatun var götürdüm 1 saat ateşi düşürmeye çalıştık 40.8 çıkmış zangır zangır titriyo ateş düşünce 37.8 igne yaptılar novasef geldik ama çok korkuyoum tekrar öyle olurmu havale geçirdimi diyom doktora yok geçirmemiştir diyo ama bilmiyorum bugün tekrar doçent doktor buldum bizim burda anadolu saglık merkezi doktorlar dizisinin çekildigi hastane tahlil falan yaptı doktor yarın çıkcak ateş neden çıktı diye araştırıyor diş yapar büyük bir ihtimalle diyo doçent doktor gece götürdügüm uzman doktor bogazları iltihaplı dedi doçentte bogazları temiz dedi bilmiyorum çok korktum ARADAN 110 GÜN GEÇTİ TEKRAR ATEŞLENDİ 38.8 DR GİTTİM BU DEVAMLI GİTTİGİM DR BOGAZLARI YARA OLMUŞ SIK TEKRARLIYO BU ARA DEDİM AGZINA HER ŞEYİ SOKUYOMU DEDİ ÇOCUK BU ALIYO NE KADAR ENGELLESEMDE HİÇ BİR ŞEY YEMİYOR ÇOK HUZURSUZ KANI BİRAZ DÜŞÜK DEDİ ONDAN ÇABUK HASTALANIYO ÇOK ZOR 6 SENE SONRA OLDU TÜP BEBEK ÇOK KORKUYORUZ ÜSTÜNE ÇOK DÜŞÜYORUM

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
oğlum 7. ayını bitirmek üzere. 6 ayını tamamladığında oğlum 8.545 gr boyuda 71 cm idi.oğluma ben herşeyi yedirmeye çalışıyorum. aynı zamanda emziriyorumda.oğlum doğduğunda 4300gr ve 55cm idi.oğlumungelişimi iyimi? yemeklerin yanında vitamin de kullanmalımıyım?

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
4 aylık bebeğimin kafa yapısında biraz eğrilik var düzeltmek için yatış pozisyonunu değiştirdiysemde düzelmedi. Bu durumun düzelme şansı varmı?

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
daha önce belirttiğim gibi bebeğim 4 aylık.kaka yapamıyor.lavman ile yaptırıyoruz.bu akşam kakası yeşil çıktı.çok değişik bir şekilde idi.yeşil renk neyin belirtisi olabilir.acil bilgi verirseniz seviniri.

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
30 aylık oğlum ısrarla tuvaletini oturağa ya da klozete yapmıyor. Bez bağlamamı istiyor. Yaklaşık 8 saat çişini yapmıyor. Daha sonra sıkıştırrak, ağlayarak çişini yapıyor. Kakamızı da altımıza yapıyoruz. Asla oturmuyor.

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
merhabalar vitaminlerle ilgili daha öncede danısmıstım ama ne yapacagımı bilemedim bebegime 15 günlükten beri dvit3 veriyoruz 7.ayının sonundada saglık ocagı ferro sanol damla(9damla) verdi ikisi birlikte kullanılmaz diye duydum başka vermem gereken vitaminler varmı cevremdekiler vitagil, zinco gibi ilaclar kullanıyor ne olur ne yapmam gerektigini söyleyin teşekürler

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
merabalar sayın doktorlarımız size sormak istediğim kardeşimin bebeği 2haftalık boğazında ara ara balgam oluyor ve çıkartamıyor çıkartması için bir şey önerebilirmisiniz ve neden olur teşekkürler.

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
7 aylık bebeğimin sol bacağında doğum lekesi var leke bebeğin ten renginden daha açık beyazımsı bir leke bacağının iç tarafından karnına kadar uzanıyor.doktoru doğum lekesi pigment eksiliği dedi.bu lekenin geçip geçmeyeceğini veya bebek büyüdükçe küçülme ihtimalinin olup olmadığını sormak istiyorum. teşekkür ederim.

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
Merhabalar.. kızım 1997 d.lu. 3400 gr olarak dünyaya geldi.. anne sütünü 13 ay çok iyi bir şekilde aldı.. ve kilosu bir sumo güreşçisi gibiydi.. şimdi 10 yaşında.. çok zayıf :( dolayısıyla okuldaki derslerini de etkiliyor..gece horlaması var diye geniz eti için röntgen çektirdik temiz çıktı.. sadece bir bademciği diğerinden büyük.. kemikleri çok zayıf.. ara ara elleri titriyor.. yemekle kesinlikle arası yok.. baskı da yaptım aç da bıraktım ama.. nafile.. halimi düşünün. psikolojim berbat.. kardeşi var ve kardeşi o kadar idareci bir kardeş olmasına rağmen.. ablası.. bebiskom yani çok agresif.. huzursuz.. ne yapıcam.. daha doğrusu nerden başlıycam.. çocuk doktoruna mı.. kulak burun boğaza mı.. idrar kan tahlili mi nereden başlıyacağım bilmiyorum..lütfen yardım edin. .şu an yazarken bile ağlamak istiyorum.. gelişmiyor.. yaşıtlarından çok küçük,çelimsiz ve zayıf.. nereden başlayabilirim bir öneri bir fikir .. teşekkür ederim.. Ümitle bekliyorum ve kanalize edeceğiniz ilk adımı uygulamak için..
Bu siteye hiç değilse yazabildiğim için teşekkür ediyorum..


Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
iyigünler . bebeğim 1 yalına girdi. inek sütü vermeye başlayabilirmiyim? sulandırmadanmı vermeliyim? günde ne kadar verebilirim? birde devit 3 ü kullanmayı bırakalımmı artık? ben 1 yaşına kadar kullanılacak diye anımsıyorum ama.birde keten tohumu kullanmak istiyorum. fakat günde 1-2 kere bebeğimi emziriyorum. keten tohumunun ona zararı olur mu? teşekkürler.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
kızım 2 yaşında. Yaklaşık 1.5 ay önce haşlanmış deri sendromu sebebiyle K:T:Ü Farabi 're 4 gün yatarak tedavi gördü.Hastaneden çıktığımızda soyulma ellerinde ve ayaklarında devam ediyordu. Şu anda deriyle ilgili bir problemimiz kalmadı. Ancak kızım hastaneden çıktığından beri toparlanamadı. Önce tonsillit teşhisiyle 1 hafta arayla antibiyotik kullandı Sonra bronşal pnömoni sebebiyle suprax kullandı. Şu an çok iştahsız... Size birkaç sorum olacak...Yardım ederseniz minnettar olurum...
1-Çok fazla antibiyotik kullandığı için bir problem yaşar mıyız?
2-Haşlanmış deri sendromunun tekrarlama olasılığı var mı?
3-İştah problemini nasıl çözebilirim?

Allah tüm doktorları korusun ve kolaylıklar versin...SEVGİLER...


Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek