Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  Mintaze KEREM GÜNEL
 Üyelik Tarihi  29.5.2007 01:27:08
 Branş  Fizyoterapist
 Çalıştığı Kurum  hacettepe üniversitesi fizik tedavi ve rehabilitasyon yüksekokulu pediatrik rehabilitasyon ünitesi
 İletişim Telefonu  * *** *******
 İletişim Adresi  *
 Ankara
 Toplam Cevap Sayısı  4
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0,03 / 0

 

 

 

ÖZGEÇMİŞİM

 

           

            1969 yılında Ankara’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Ankara’da tamamladım. 1985 yılında girdiğim H.Ü. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’ndan 1989 yılında mezun oldum. Aynı yıl H.Ü. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda fizyoterapist olarak çalışmaya başladım. 1991 yılında H.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsü Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bilim Uzmanlığı Programına kabul edildim. 1993 yılında H.Ü. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda araştırma görevlisi olarak göreve başladım. 1994 yılında bilim uzmanlığı derecesini aldım ve aynı yıl doktora programına başladım. 1998 yılında, H.Ü. Araştırma Fonu destekli olarak sürdürdüğüm “Spastik Serebral Paralizili Çocuklarda Johnstone Splintlerinin Etkinliği” başlıklı tez çalışmamla doktora derecesi aldım. 1998 yılında Yardımcı Doçent kadrosuna atandım. 2003 yılında Doçent ünvanını aldım. Halen öğretim üyesi  

            1993 yılından beri H.Ü. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Serebral Paralizi ve Pediatrik Nöroloji Ünitesinde klinik çalışmamı sürdürmekteyim. Ayrıca H.Ü. Çocuk Hastaneleri bünyesinde multidisipliner olarak sürdürülen prematüre çocukların uzun süreli takibine yönelik çalışmaya ünite elemanları ile birlikte fizyoterapi-rehebilitasyon açısından katılmaktayım.

 

Serebral paralizili çocuklar, obstetrik brakial pleksüs zedelenmeleri, riskli prematüreler başta olmak üzere tüm pediatrik nörolojik  ve pediatrik  ortopedik problemlerin fizyoterapisi ile ilgilenmekteyim.

 

            1996 yılından itibaren Türkiye Fizyoterapistler Derneği, EACD ( European Academia of Childhood Disability )’nin üyesiyim.

 

                                                                                  Doç Dr. Fzt. Mintaze Kerem Günel

                                                                                     Pediatrik Fizyoterapist

Uzmanımızın son cevapladığı sorular
Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
merhaba benim olum tam 25 aylık.benim sorunum oğlum yaşıtlatıyla bir araya geldiğinde çok pasif kalıyor.zaten daha tam anlamıyla konuşamıyor.doğduğundan beri eşim ve ben sürekli onunla oyun oynuyor konuşuyoruz.fakat oğluma gözlerin nerede dediğimde bile beni anlamıyor.1 yaşına kadar çok zeki gibi gözüküyordu am şu anda bu bilinçsiz hali beni endişelendiriyor.duyma veya görme ile ilgili bir sorunu yok.onu belki iyi olur diye bugün haftanın 2 yarım günü gideceği bir oyun grubuna yazdırdım.kendi yaşıtlarıyla olacak.ama bugün gözlemlediğim oğlum diğerlerine nazaran pek bişeylerin farkında değil.ayrıca çok çok sinirli.ağlayarak yatıp ağlayarak kalkıyor.herşeye ağlayarak veya ağlamaklı bağırarak karşılık veriyor.eskiden çok muylu idi artık çok mutsuz.lütfen bana yardım edin...çok zor durumdayım...selamlar.

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
merhabalar 05 03 2006 doğumlu kızım(36 hft doğdu)baş çevresi 43 boy 80 kilo 10.5 benim problemim kızım hala yürüyemiyor bir yere tutunup kalkamıyor taytay duramıyor sadece sağa spla dönüyor desteksiz oturuyor yattığı yerden oturur pozisyona geçebiliyor.sürekli dr takibindeyiz beyin cerrahına nörolojiye ortopediye götürdük.beyin mr kalça filmi çekildi tsh değerlerine bakıldı.sorun yok denildi.en son rehabilitasyon merkezine götürdüğümüzde bizebazı reflekslerinin gelişmediğini örn düşme refleksi söyledi başka bilgi verilmedi.ne yapmalıyım yada bana önerebileceğiniz bir merkez veya dr varmı kızım için çok endişeleniyorum..yardımlarınız için teşekkürler..

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
bebeklere yürüteçin ne gibi zararları var.beni bu konuda aydınlatırmısınız. şimdiden teşekkürler.

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
merhaba
benim 5 aylık bi oğlum var.bu ayki kontrolünde başçevresi 41.3 çıktı.ve doktoru bıngıldağıda kapanmak üzere beyin cerrahına yönlendirdi.300 gr. kilo almış boyuda 1,5 cm uzanmış.(geçen aya oranla)dr gelişim geriliği gördü.bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.teşekkürler.özellikle başçevresi konusunda.


Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek