Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  Selami ÖNDER
 Üyelik Tarihi  27.9.2007 14:58:29
 Branş  Cocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 Çalıştığı Kurum  ÖZEL KARDELEN ÇOCUK SAĞLIĞI MERKEZİ
 İletişim Telefonu  * *** *******
 İletişim Adresi  *
 Muğla
 Toplam Cevap Sayısı  11
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0,08 / 0

 YENİDOĞAN ve SAĞLAM ÇOCUK
Uzmanımızın son cevapladığı sorular
Kategori : Çocuk Psikolojisi
14,5 aylık oğlum var. Çalışan bir anneyim. Oğlum bana aşırı bağımlı emmeyi reddettiği için sağdığım sütle besliyorum öğle arası da süt bırakmak için eve geliyorum paçama yapışıp bırakmıyor kucağımdan inmiyor süt sağmama bile fırsat tanımıyor. İlk bakıcım biraz olsun oyalayabiliyordu 2. ben evdeyken ne yedirebildi ne altını değişebildi ne de çocuğu oyalayabildi o yüzden işten çıkardık.Bayram sonrası eski bakıcımız bakacak tekrar. Diğer bir sorunumuz biz tuvaletteyken yere yatıp kapının altından bakıyor. Misafirlerede aynı şeyi yapınca mahçup oluyoruz. Hayır kavramını kesinlikle anlamıyor. İstediği birşeye mutlaka dokunuyor yoksa çok kötü ağlıyor. Bize tokat atıyor. (2. bakıcı zamanında kendine de dokat atma huyu başladı komşuların rahatsız olmaması için mecburen onun istediği oluyor. Hayır kavramını sık kullanmamaya dikkat ediyorum. yeme konusunda da çok sorunumuz var yemeğe zaman ayırmak istemediği için peşine gezip yedirmek zorunda kalıyorum. Bu konularda nasıl davranmam gerektiği konusunda bilgi verebilirseniz memnun olurum. Yanıtınız için teşekkür ederim. (Not her gidişimde vedalaşıyorum habersiz gitmiyorum)

Kategori : Cerrahi Çocuk Hastalıkları
oğlum 3 yaşında,iki gün önce doktorumuz dalağının büyük olduğundan şüpelendi ve talesemi testi istedi. test sonuçları Hb A1:96,40 Hb A2: 1,30 Hb F: 2,30 HGB:12,7 . talesemi taşıyıcısı olmadığını ama Hb F değerinin yüksek olmaması gerektiğini ve araştırmamı mümkünse testi başka bir yerde tekrar yaptırmamı istedi. diğer bulgular normalken Hb F değerinin yüksekliği ne anlama gelir, ne yapmalıyım? teşekkürler.

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
merhabalar 7 aylık oğlum 9.120 gr.ayına göre iri ibr bebek.hala beslenmesinin %60-70.i anne sütü.2 aydır ek besinleri veriyorum.Pediatristimiz 4-4,5 saat arayla beslememi söyledi.siz ne dersiniz,ek besinlerde neler vereyim?şimdiden cevap için teşekkürler

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
Merhaba
16 Aylık kızımın Dogum kilosu 3650gr boyu 51cm suanki kilosu 14kg boyu 84 cm
Birkac ay once sacının on kısmının 1-2 telınde beyaz sac oldugunu fark ettik sebebi ne olabilir annesi olarak benimde ergenlik cagında saclarım beyazlamaya baslamıstı kalıtsal olabilirmi
Ayrıca temizligine titizlikle dikkat etmemize ragmen kafasını-ozellikle arka tarafını- asırı sekilde kasıyor.Yedikleri ile ilgili alerjik bir durum olabilirmi.
ilginize tesekkür ederim.


Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
kızıma 5 gün önce doktorda öksürük şikayetiyle macrol, asist, actıdem verildi. Öksürük ve balgam problemi vardı. Hala aynı şikayetlere devam ediyor. Bu arada bu şikayetler grip aşısı yaptırdıktan sonra ortaya çıktı. Ne yapmalıyım.

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
iyi günler. 6 aylık bebeğimize marketten aldığımız pet suları kaynatarak veriyoruz. bu şekilde daha mı yararlı olur yoksa kaynatmadan direk mi vermeliyiz? teşekkürler


Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
merhabalar.iki aylık bebeğimde sürekli kusma var.kilo alımı aylık yaklasık ayda 900 gram.kusmasının nedeni neye bağlı olabilir?dogum kilosu 2950 gram şuan 4700gram ilginize şimdiden teşekkürler.

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
yurtdisinda yasiyoruz bebek bekliyoruz 2 dili birden ogrenecek ama evde dil egitimi icin nasil bir yol izlemeliyiz hangi dil agirlikta olmalidir

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
iyi akşamlar.Kızım 2 ay 10 günlük.doğum kilosu 3500 gr.suan ki kilosu ise 6400 gram.ikinci ay aşılarını yaptırdık.herhangi bir sorun görünmüyor.ancak bazı aksamlar hırıltılı nefes alıyor.sanki boğazında balgam varmış gibi bir ses bir süre sonra kendiliğinden geçiyor.ateşini kontrol ediyoruz ve bakabileceğimiz başka şeylere bakıyoruz herşey normal.sizce bunun sebebi nedir ne yapmalıyız?
ilginiz için teşekkür ederim.saygılar


Kategori : Bebek-Çocuk Aşıları
merhabalar, yaklaşık bir hafta önce 2 aylık oğluma verem aşısı yapıldı.ebe hanım aşı yerinin kabuk bağlayacağını belirtti.fakat aşı yerinde hic bir iz yok,aşının tutmama olasılığı olabilir mi?yeniden aşı yaptırmak gerekli mi?

Kategori : Çocuk Psikolojisi
Merhabalar. Benim oğlumun adı Kerem. 14. ayını doldurdu. Kerem'e ben sabahları bakıyorum, eşim de öğleden sonraları bakıyor. Oğlum çok sinirli bir bebek. Doğduğundan beri huzursuz bir yapısı var. Her şeyden çok çabuk sıkılıyor. Oyuncaklarla oynamak istemiyor. En kötüsü de çoğu zaman ya kendi kafasına vuruyor ya da kafasını sert bir yere vuruyor. Bundan acı duysa da bunu yapıyor. Bu konu ile örtüşen yorumları okudum. Benim oğlum bu sabah uyanır uyanmaz yumruğuyla kendi kafasına vuruyordu. Onu hemen yatağından kaldırdım. Ayrıca uykuya zorla dalıyor. Yatakta sürekli pozisyon değiştiriyor. Daha yeni yeni yürümeye başladı.İkisi üstte ikisi de altta olmak üzere 4 dişi var. Köpek dişleri de geliyor. Bununla bir ilgisi var mı acaba? Bir de eşimin abilerinden birisi de sinirlendiğinde kafasını duvara vurabiliyor. Genetik olabilir mi? Ne yapmamı öneriyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek