Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  Fatih DEMİRCİOĞLU
 Üyelik Tarihi  15.1.2008 16:33:46
 Branş  Çocuk Hematoloji
 Çalıştığı Kurum  Dokuz Eylül Üniversitesi
 İletişim Telefonu  * *** *******
 İletişim Adresi  *
 İzmir
 Toplam Cevap Sayısı  16
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0,12 / 0

 

2000 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp fakültesini bitirdim. 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünden uzmanlığımı aldım. Halen aynı fakültenin çocuk hematoloji bölümünde çalışmaktayım.

Uzmanımızın son cevapladığı sorular
Kategori : Bebek-Çocuk Aşıları
tıp fak. doğum yaptım.bebeğime doğar doğmaz hepatit1 aşısını yapmadıklarını söylediler.fakültede öyle bir uygulama yokmuş.hepatit1 aşısını 6.gün yaptırabildik.hepatit2 için 1.ayını doldurduktan sonra gittik ancak aşının üzerinden 1 ay geçmesi gerekiyor diye yapmadılar.doğru mu? doğruysa diğer aşılarının da günü kayacak mı?

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
önemli lütfen cevap verirseniz çok sevinirim..merhabalar..benim 1 yaşında kızım var.demir eksikliğine bağlı anemisi var.10 aylıkken hemoglobini 9,1 di.2 ay günde 30 damla ferrosanol kullandık hemoglobini 9,8 e yükseldi.ancak dr umuz en az 11,0 gibi bi değer bekliyordu.serum ferritin değeride 31,0..ben bazen ferrosanolu yemeklerle veriyodum belki bunun etkisiyle çok az bi yükselme oldu.bu kez maltofere geçtik ancak maltofer bebeğimi çok kötü ishal yaptı.halada yaklaşık 2 haftadır kakası cıvık kıvamlı ishal değil ama eskisi gibide değil.normalde günde 1 en fazla iki defa normal kıvamda kaka yapardı.şimdi günde 3 kez beline kadar ve biraz cıvık kıvamda bi kaka yapiyo.yediğini 2 saat sonra çıkarıyo nerdeyse.acaba maltofer kızımın bağırsak yapısını kalıcı olarak bozmuş olabilirmi?neyse ben ferrum damla kullanmak istedim tadı daha iyi olduğu için birazda kabız yapsın diye ama dr umuz bize yine ferrosanol damlayı önerdi.daha çabuk toparlarmış öyle söyledi.şimdi kızım 9,300 kilo ama dr umuz bize günde 50 damla ferrosanol verdi...bu çok fazla değilmi?ferrosanolu sabah kahvaltıdan yarım saat önce (25 damla) biraz portakal suyuyla veriyorum.akşamda yemekten 1 saat önce portakal suyuyla veriyorum.sizce doğrumu yapıyorum?kakasını sık yapması ve biraz sulu yapması normalmi.(hep çamaşırına geçiyor çünkü)...aklım çok karışık..yardımcı olursanız çok çok sevinirim..hepinize teşekkurederim..kolay gelsin

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
merhaba 11 aylık oğluma zymadua ve balık yağı kullanıyom .zymadua bitti..minadex kullanırsam devit yerine geçermi.ayrıca devit kullanmalımıyım .(devit yok türkiyeden istetmem lazım)siz değerli doktorlarımıza bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.özellikle bizim gibi gurbette yaşıyanlar adına teşekkür ederim.

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
merhabalar ;
22 günlük bebeğim var ,bebeğimi emziriyorum ve yeterli sütüm var sadece süt veriyorum , su vermek konusunda ne yapacağımı şaşırdım araştırmalarıma göre anne sütünde su mevcut ve gerek olmadığını biliyorum ama çevremden vermem gerektiğinide söylüyorlar bu konuda yardımlarınızı rica ederim
tşk.
saygılarımla


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
iyi günler.bebeğimin tahlil sonuçları şöyle
PLT:473 LY%:78,7 MO%:14,6 NE%:21,3 EO%:0 DEMİR BAĞLAMA KAPASİTESİ:330 IgE(TOTAL):64,53 IU/ML .
yorumlarsanız çok sevinirim.teşekkürler


Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
17 aylık kızım kahvaltıda yumurtadan başka birşey yemiyor bıldırcın yumurtası vermeyi düşünüyorum günde kaç tane verebilirim birde tahin helvası ve nutella seviyor verebilirmiyim teşekkürler


Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
lütfen....lütfen....lütfen...4,5 yaşında bir oğlum var.çok terliyen bir çocuk.gün içinde zaman zaman öksürük nöbetleri oluyor.kesik kesik,gıcık tarzında gibi.genelde koşup oynadığında ve yatarken sabaha karşı oluyor.uzun zamandır(1 ay )böyle iki senedir öksürüklerle başımız dertte.ne yapmalıyım hangi doktora gitmeliyim.branşı ne olmalı...... derdimize çare.......(bir öğrencimin annesi bu yüzden çocuğunun taşikardi olduğunu söyledi)

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
siteniz çok güzel öncelikle onu belişrtmek istedim ama çocuk pisikolojisiyle ilgili sorular cevaplandırılmıyor.Benim bir ricam var kendimle ilgili kendi sağlığımla ilgili soru sorabileceğim bir site varsa bildirirmisiniz şimdiden teşekkürler.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
merhabalar kızım 1 yaşında aylaıak kontrolunde doktoprumuz kulağına baktığında içeride hafif bir kızarıklık gördü hafif bir enfoksiyon göstergesi olabikir dedi şimdilik çok önemli değilmiş ama kızımın eli bugun hep o kulağındaydı kaşıdı ve biraz rahatsız gibiydi hemen doktora götürmelimiyim çünkü bu yaşta oluşan ve geçmeyen kulak enfeksiyonunun ileride ciddi problemler doğurduğunu biliyorum bu yuzden endişelendim ne yapmalıyım teşekkürler

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
Merhaba ; 16 aylık kızımın sol el bileği çıkmıştı , yerine oturttuk ama sizin uyarınız üzerine röntgen çektirdik sonucu aynen yazıyorum ve sizinde değerli görüşlerinizi bekliyorum .
"kemik yapılar normal morfoloji ve striktürdedir.kemik yapıların ışın geçirgenlikleri normaldir. grafiye dahil eklemler ve yumuşak doku alanları tabiidir."


Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
Merhaba 1 yaşındaki oğluma ferrum fort ve dflor kullanıyoduk.fakat doktorumuz 1 yaşında olduğu için bu ilaçları kesti.ve dfloru bıraktıktan sonra oğlumun baş terlemesi tekrar başladı sizce devam etmelimiyim kullnamaya.

Teşekkürler.


Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
erkek bebeğim var,6,5 aylık.hastanede kan hemogram tahlili yapıldı.cok yuksek cıktı.wbc 20000;rbc4,31;htc 31,7 gibi dğerlerdi.3 gun antibiotik iğne yapıldı,sonra da 10 gun suprax antibiotik icitk.4 gun sonra hemogram tekrar yaptırdık.ve wbc 11000 cıktı.bu durumda ne yapmalıyım?her doktor farklı şeyler söylüyor.oysa bebeğim o kadar kucuk ki..

Kategori : Diğer
Benim boğazımda iltihap enfeksiyon var .Bebeğim bir aylık ve emziriyorum. oraceftin ve minoset kulanmam doğru mu acilen cevaplarsanız memnun kalırız.

Kategori : Bebek-Çocuk Aşıları
hepatit a aşıları arasında ne kadar zaman geçmesi gerekmekte.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
merhaba 5 yaşındaki oğlumun kan tahlilini yaptırdık genel kontrol için.ALP 174[NORMALİ 32-92], LD210[NORMALİ 91-180]ve TDBK424[NORMALİ250-400]ÇIKTI.bunun dışında kan sayımı dahil diğerleri normal değerlerde.yüksek çıkanlar neden olabilir.teşekkürler.

Kategori : Dahili Çocuk Hastalıkları
Merhabalar;
4 yaşındaki oğlumun son yaptırdığım teslerde kan değerleri:
wbc:16,3h mcv:66,1l ly:19,8 3,2 rdw:13,1
rbc:5,16 mch:21,3l mo:4,7 0,8 pct:0.03l
hgb:11,0l mchc:32,3 gr:75,5 12,3 mpv:2,41
hct:34,1 plt:143 pdw:10,3h
*Her yıl yaptırdığım testlerde(hgb)(hct)(mcv)(mchc)değerleri yukarıdaki değerlere çok yakın hep düşük.Talesami şüphesiyle yaptırdığımız teslerin doktorumuz korkulacak bişey olmadığını söylemişti 1 yıl önce.(o testler doktorumuzda kalmıştı)LY değeri diğer testlerde yüksekti.LÖKOSİT diğer testlerimizde normal ama bu testte yüksek.(kullandığımız kan damla ve şurupları ferrum ve ferro senol)Sizden ricam yukarıdaki değerlere göre ne yapmam gerekir.Endişeleniyorum 4 yıldır devam eden bir kansızlığımız var.Araştırmamız gereken ciddi bi durum olabilirmi Ne yapabilirim bana yol göstermenizi rica eder sağlıklı günler dilerim.Saygılarımla;

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek