Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  Reyhan YÖRÜMEZ
 Üyelik Tarihi  9.3.2008 15:29:24
 Branş  Beslenme Uzmanı
 Çalıştığı Kurum  Doç. Dr. M.Sait Gönen Özel Tedavi Merkezi
 İletişim Telefonu  * *** *******
 İletişim Adresi  *
 Konya
 Web Sitesi  www.dytreyhanyorumez.com
 Toplam Cevap Sayısı  3
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0,02 / 0

 25.09.85 tarihinde Melikgazi / Kayseri de  doğmuştur. Ilk öğrenimini mahalle okulu olan Esentepe Mumcular     Ilköğretim okulunda tamamlamış ve lise öğrenimini tamamlamak için kazandığı Sema Yazar Anadolu Lisesine başlamıştır. Sema Yazar Anadolu Lisesini 2003 yılında iyi derecede almanca bilgisi ve okul birinciliğiyle bitirmiştir. Lise öğrenimi bitirdiği yıl  Kayseri Erciyes Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksek Okulu Beslenme ve Diyetetik bölümüne girmiştir. Üniversite öğrenimi boyunca Gevher Nesibe Tıp Fakültesinin onkoloji hastanesi, organ nakli ve diyaliz hastanesi, nütrisyon ünitesi, dermatoloji, kulak-burun-boğaz, ortopedi, kadın doğum ve jinekoloji, endokrinoloji, gögüs hastalıkları ve cerrahisi, sinir hastalıkları, yanık ünitesi, süt çocuğu, adolesan, yenidoğan matür, yenidoğan  prematür, yenidoğan cerrahi, hastane mutfağı bölümlerinde ve bunların dışında da boydak ilköğretim okulu mutfağı, azık yemek fabrikası, kayseri özel sevgi hastanesi, ürgüp/nevşehir devlet hastanesi‘nde de başarılı staj uygulamaları yapmıştır. Üniversite öğrenimi boyunca Gata Nütrisyon Kursu, Diyabet Diyetisyenliği ve 1. Ulusal Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Kongresi Kurslarına katılarak ilgili konularda sertifikalar almıştır. Kayseri/Melikgazi bölgesindeki eğitim-öğretim yapan ilköğretim okullarındaki çocukların beslenme durumunun değerlendirilmesi konusunda tez çalışması, gıda güvenliği ve gıda güvencesi konusunda seminer sunumu hazırlamıştır. 2007 eğitim-öğretim yılında Kayseri Atatürk Sağlık Yüksek Okulu Beslenme ve Diyetetik bölümünden hem bölüm hem okul 1. si olarak mezun olmuştur. 02.09.2007 tarihinde evlenerek dünya evine giren Diyetisyen Reyhan YÖRÜMEZ 2007 eğitim-öğretim yılında birincilikle girdiği Konya Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Ensitüsü Besin Hijyeni ve Teknolojisi bölümünde yüksek lisans yapmaya başlamıştır. Halen Mustafa Sait GÖNEN Özel Tedavi Merkezinde Endokriroloji ve Metabolizma hastalıları üzerinde beslenme danışmanlığı yapmaktadır.
Uzmanımızın son cevapladığı sorular
Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
merhaba;

suyla hazırlanan kaşık mamalarını anne sütüyle hazırlayabilir miyim?cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.


Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
BEBEĞİMİN BAŞ ÇEVRESİ 52 CM.TOMOGRAFİ ÇEKİLDİ,SORUN GÖRÜLMEDİ.DOĞUMDA NORMALDİ.ACABA FARKEDİLEMEYEN BİRŞEY OLABİLİR Mİ?(FONTANELLER KAPANDI)

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
mrb benim bebeğim yedirdiğim herşeyi kusuyor grip olduğu için ilaç ver,yorum onlarıda kusuyor ne yapmam lazım

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek