Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  Muazzaz GARİPAĞAOĞLU
 Üyelik Tarihi  22.4.2008 18:16:02
 Branş  Yenidoğan-Neonatoloji
 Çalıştığı Kurum  İTF Çocuk Kliniği
 İletişim Telefonu  * *** *******
 İletişim Adresi  *
 İstanbul
 Web Sitesi  http://www.elma-sbm.com/iletisim.asp
 Toplam Cevap Sayısı  0
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0 / 0

 
Özgeçmiş


   

Doç. Dr. Muazzez Garipağaoğlu

İlk, orta ve lise eğitimini Malatya'da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden 1980 yılında Diyetisyen ünvanı ile mezun oldu.

Ekim 1980'de İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi (İTF) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda göreve başladı. 1983 yılında yeni açılan İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü'ne transfer oldu.

1985 yılında Yüksek Lisans, 1993 yılında Doktora ve 1997 yılında da Doçentlik ünvanını aldı.

1996 yılında 6 ay İngiltere'de, 2002 yılında da 2 ay Amerika'da çocuk beslenmesi konusunda çalışmalar yaptı.

1990-1996 yılları arasında, Türkiye Diyetisyenler Derneği'nin İstanbul temsilcisi, 2000-2002 yılları arasında, Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Şubesi'nin genel sekreteri olarak çeşitli bilimsel ve sosyal faaliyetlerde bulundu. 1996-2004 yılları arasında Türkiye Diyetisyenler Derneği'nin Avrupa temsilciliğini yürüttü.

Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği ile Çocuk Sağlığı Derneği'nin yönetim kurulu üyesi, Türkiye Diyetisyenler Derneği, İstanbul Şube'sinin Eğitim Komisyonu üyesi.

Beslenme ve diyetetik alanında makale, derleme, bildiri ve kitap şeklinde yayınlanmış 40'ın üzerinde bilimsel yayını var.

Halen İÜ. Çocuk Sağlığı Enstitüsü ile İÜ. İTF. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda görevine devam etmektedir.
 
 
ELMA Sağlıklı Beslenme Merkezi, Ruhi Bağdadî Sokak, No: 2, 34349, Balmumcu-Ortaköy, İstanbul adresinde Doç. Dr. Muazzez Garipağaoğlu Denizhan 'ın yönetiminde hizmetinizdedir.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek