Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  İbrahim ULMAN
 Üyelik Tarihi  25.7.2008 22:43:54
 Branş  Çocuk Üroloji
 Çalıştığı Kurum  Ege Üniv. Tıp Fak. Çocuk Cerrahisi AD, Çocuk Ürolojisi Bilm Dalı
 İletişim Telefonu  232.4651881
 İletişim Adresi  
 İzmir
 Web Sitesi  http://www.cocukcerrahi.com/
 Toplam Cevap Sayısı  2
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0,02 / 0

 


Prof. Dr. İbrahim ULMAN 1961 Turgutlu doğumludur. 1979 yılında Bornova Anadolu Lisesi'ni, 1985'de Ege Tıp Fakültesi'ni bitirmiştir. 1992 yılında aynı üniversitede Çocuk Cerrahisi uzmanı, 1997'de doçent, 2003 yılında profesör unvanlarını almıştır. 1991'de Pittsburgh Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde bir yıl araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 1993 yılından itibaren Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi AD, Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı'nda çocuk cerrahisinin bir alt dalı olan çocuk ürolojisi alanında çalışmaya başlamıştır. 1994 yılında Hollanda'da Erasmus Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde ve 1998'de ABD'de Columbus Çocuk Hastanesi Çocuk Ürolojisi Bölümleri'nde burslu olarak çalışmıştır. 2000 yılında Avrupa Çocuk Cerrahisi Uzmanlık Belgesini almış, 2001 yılında Avrupa Üroloji Derneği bursunu kazanarak Londra'da ergen ürolojisi konusunda çalışmıştır. 2005 yılında Avrupa Çocuk Ürolojisi Akademisi Fellowship belgesini almıştır. Halen Ege Üniv. Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı, Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı Başkanıdır. Çocuklardaki cerrahi ve ürolojik problemlerle ilgilenmektedir. Çocuk Ürolojisi Derneği Yönetim Kurulu üyesidir ve halen Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir. Spina Bifida Derneği'nin kurucularındandır ve iki dönem genel başkanlığını yapmıştır. TÜBİTAK ve diğer Uluslararası kuruluşlardan aldığı çok sayıda bilimsel burs ve ödül mevcuttur. Ege Üniv. Tıp Fak. Araştırma Fonu Koordinatörlüğü ve Yayın Komisyonu üyelikleri vardır. 75'in üzerinde bilimsel makalesi, ve dört kitap bölümü yayınlanmıştır.

Uzmanımızın son cevapladığı sorular
Kategori : Cerrahi Çocuk Hastalıkları
iyi akşamlar sizlere çok minnettarım.Emeği geçen herkese çok teşekkürler.Benim oğlum 8 aylık doğuştan upj darlığı var bir böbreğinde.Voiding çekildi dün ve aynı böbrekte reflü izlendi.Bu hastalık ve tedavisi hakkında bilgilendirir misiniz? Cerrahi işleme gerek kalmadan kendi kendine düzelme ihtimali var mı? Kesin tedavisi var mı? Teşekkürler...

Kategori : Cerrahi Çocuk Hastalıkları
öncelikle bütün hocalarımıza merhaba.efeye doğduktan sonra ektopik üreter tanısı koyuldu.beş aylıkken sol böbrek opere edildi ve sağ böbrekte kaçak vardı onada enjeksiyon uygulandı.yani şu anda tek böbrek var.ve çok fazla su içiyor bu faydalımı yoksa böbreğinin fazla çalışıp yorulmasına sebep olurmu.böyle bir endişem var yardımcı olursanız sevinirim.

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek