Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  Burcu ÖZEN
 Üyelik Tarihi  30.11.2008 13:51:28
 Branş  Diyetisyen
 Çalıştığı Kurum  Akademi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Samsun
 İletişim Telefonu  * *** *******
 İletişim Adresi  *
 Samsun
 Web Sitesi  www.akademifizik.com
 Toplam Cevap Sayısı  2
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0,02 / 0

 1984 Samsun doğumlu olan Diyetisyen Burcu Özen ortaokul ve lise öğrenimini Samsun Anadolu Lisesinde tamamlamış, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde eğitimine devam etmiştir. -Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesinde Gönüllü Staj, 3 No’lu Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlama Merkezi,Keçiören Huzurevinde Toplum Sağlığı Stajı, Dr.Sami Ulus Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi'nde Çocuk Stajı, Yüksek İhtisas Hastanesi Poliklinik Servisi, Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri-Kadın Doğum Servisi-Onkoloji Hastanesi Dahiliye Servisi, Ankara Numune Hastanesi-Nutrisyon Servisinde Yetişkin Stajı, Hacettepe Üniversite Hastanesi Mutfağı ve Beytepe Kampüsü Öğrenci Kafeteryalarında Kurum Stajı, GATA'DA Kurum, Poliklinik ve Servis stajlarını tamamladıktan sonra Haziran 2008'de Hacettepe Üniversitesi'nden başarı ile mezun olmuştur. Şu an Samsun Akademi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde görev yapmaktadır. Samsun Haber Gazetesi'nde haftada 2 defa sağlıklı beslenme üzerine köşe yazısı yazmakta, Pediatri Portalı'nda bebek-çocuk beslenmesi üzerine soruları yanıtlamaktadır. Kongre/Kurs Katılımları: -V. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi Katılım Belgesi ve ‘Obezite Diyetisyenliği’ Kursu Sertifikası, Keçiören Belediyesi ve Hacettepe Ünv. Tıp Fak. ‘IV.Türk Belediyecilik Sempozyumu’ Katılım Belgesi, 1.Ulusal Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Kongresi Katılım Belgesi, VI. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi Katılım Belgesi ve ‘Karbonhidrat Sayımı, İnsülin Pompası Uygulamaları Sempozyumu’ Katılım Belgesi, ‘Diabetes Mellitus’un Nütrisyonel Tedavisinde Güncel Gelişmeler Paneli’ Katılım Belgesi, Hacettepe Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Bilim Şenliği Hazırladığı Seminer ve Sunumlar: -Gebe ve Emziklilik Döneminde Beslenme Tedavisi, 0-1 Yaş Bebek Beslenmesi, Karbonhidrat Metabolizması Hastalıklarında Beslenme Tedavisi, Metabolik Sendrom'da Beslenme Tedavisi, Kemik İliği Transplantasyonunda Beslenme Tedavisi, Ankara İli ve Çevresinde Yaşayan 65 Yaş Üstü Bireylerin Beslenme Durumlarının Değerlendirilmesi, 19-35 Yaş Arası Yetişkin Bireylerin Kafein Tüketiminin Saptanması, Prebiyotik/Probiyotikler ve Sağlık, Kumadin Kullanan Hastalarda K vitamini ve Diyet Tedavisi, Toplu Beslenme Sistemlerinde Yönetim ve Organizasyon
Uzmanımızın son cevapladığı sorular
Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
öncelikle merhaba benim 5 aylık bir oğlum var ve ek mamalara geçtik.sizden öğrenmek istediğim muhallebi yaparken süt kullanmak fadalı mı yoksa zararlı mıdır?

Kategori : Bebek-Çocuk Beslenmesi
merhaba 10 ylık oğluma gün boyunca 12.00 gibi kahvaltı 3.30 sebze çorbası aralarda yoğort veriyorum beslenmesi için yeterlimidir.

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek