Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  aynur büyükgüzel
 Üyelik Tarihi  25.5.2009 09:23:59
 Branş  Çocuk Gelişimi
 Çalıştığı Kurum  shçek
 İletişim Telefonu  * *** *******
 İletişim Adresi  *
 Diyarbakır
 Toplam Cevap Sayısı  5
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0,04 / 0

 1981 ankara doğumludur.2005 Hacettepe üniversitesi Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Bölümü mezunudur.Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde,işitme konuşma,davranış bozukluğu olan çocuklar ve zihinsel engelli çocukların eğitimleri ile aynı zamanda bu çocukların ailelerine eğitim danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur.2009 Mart ayında devlet hastanesinde çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanı olarak göreve başlamıştır..Denver II gelişim testi ile çocukların kişisel-sosyal,ince motor,dil,kaba motor gelişimlerini değerlendirmekte ve ailelere eğitim danışmanlığı vermiştir.2010 ocak ayı itibariyle sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumlarıına bağlı bir yuvada kimsesiz,ailesi tarafından bakımı uygun olmayan çocuklarla çalışmaya başlamıştır. Halen Diyarbakır Sosyal Hizmetler Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdunda Çocuk Gelişim Uzmanı olarak görevini devam ettirmektedir
Uzmanımızın son cevapladığı sorular
Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
3,5 aylık kızım sürekli elini ağzına götürürken parmak emmeye başladı.emzik kullanmıyorduk.emzik kullanmaya başlamamız daha mı doğru olur acaba parmağını emmesinden?geç kalmak stemiyorum bu konuda daha fazla lütfen yardımcı olun.

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
11aylık oğlum var sürünmüyor yuvarlanamıyorda yatınca ayaktada duramyor normalmı oğlumdan 1 ay küçükler hersey yapıyorlarçok kafama takıyorum ama cevap yazarsanız çok sevınırım

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
Merhaba, 10 ay 9 günlük bir kızım var.kızımla konuşurken ingilizce kelimeler söylesem gelişimi için yanlış yapmış olurmuyum?

Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
Merhaba,Çok üzülerek size birşey danışmak istiyorum ve verdiğiniz cevabı eşimede okutmak istiyorum.Kızımız 1 hafta sonra 17 aylık olacak.Kızım bazen bilgisayarın arkasındaki kablolara dokunuyor bunun yanlış olduğunu daha anlamayacağı için ilgisini dağıtıyorum ama babası gördüğünde eline vuruyor.Bunun doğru bir davranış olmadığını eşimle görüşüyorum fakat çocuğa böyle davranırsa birdaha yapmayacağını düşünüyor.Bende size yazacağımı ve cevabı okutacağımı belirttim ve kabul etti bu davranış sizce doğru mu? Bir uzmandan yanıt almak istedik.Teşekkür ederiz.Saygılarımızla..


Kategori : Bebek-Çocuk Gelişimi
Mrh. 18 aylık oğlumun tek başına yürüyemediğini daha önce yazmıştım sizlere.(pramatüre 2300 gr olarak doğmuştu). Şuanda sürekli yürüme isteği var tek elini tuttuğumuzda dahi yürüyebiliyo. Sürekli yürümek istiyo. Yorulacak diye korkuyorumda. Bu durumda ne yapmam, ne kadar yürütmem, gerekir acaba.

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek