Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  Çağla Tuğba DORTLUOĞLU
 Üyelik Tarihi  16.11.2009 18:34:47
 Branş  Psikolog
 Çalıştığı Kurum  Royal Psikoloji Danışmanlık Merkezi
 İletişim Telefonu  0216 368 81 24
 İletişim Adresi  Bağdat cad. Yapı Kredi Siteleri D Blok 363/24 Şaşkınbakkal / İstanbul ( Şaşkınbakkal Otobüs Durağı Arkası)
 İstanbul
 Web Sitesi  www.royalpsikoloji.com
 Toplam Cevap Sayısı  6
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0,05 / 0

 Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden (Burslu) fakülte 3.sü olarak lisans derecesini almıştır. Warsaw School of Social Psychology’de (SWPS) bir dönem eğitim görmüştür. Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Master Programını (Burslu) bitirmiştir (Tez Konusu: “7-10 Yaş Arasındaki Hafif Düzeyde Zihinsel Geriliği Olan Çocuklarda Sözel Zeka, Anne-Baba Tutumları ve Davranışsal Dinamikler Arasındaki İlişkilerin İncelenmesi”dir). MBH International’da Eğitim Sorumlusu olarak görev yapmıştır. 10 ay süreyle de özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çalışmıştır. Çapa Tıp Fakültesi Psikoloji Laboratuarında 2 yıl süreyle Volonter olarak çalışmıştır; bu süre zarfında Çapa’da Rorschach ve Objektif Testler Eğitimi almıştır. Prof. Dr. Mehmet Sungur’dan aldığı “Depresyon ve Anksiyete Bozukluklarında Kognitif Davranışçı Terapi Eğitimi”ni tamamlamıştır. Prof.Dr. Mücahit Öztürk’ten “Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruh Sağlığı Eğitimi” ni almıştır. 2006 yılından beri Psikolojik Danışmanlık Merkezlerinde Çocuk Psikoloğu olarak çalışmaktadır. Özellikle çocuklara objektif ve projektif testler uygulamakta, çocuk ve ergen danışmanlığı yapmaktadır. "İş ve Özel Yaşama Psikolojik Bakışlar” (Epsilon, 2008) isimli kitapta “Uyku ve Uyku Bozuklukları Bağlamında Performans ve Motivasyon” isimli bölümü yer almıştır. Halen Duru Psikolojik Danışmanlık ve Royal Psikolojik Danışmanlık bünyesinde çocuk ve ergen danışmanlığı yapmakta, Türkiye Hastanesi’nde danışanlarını kabul etmekte, özel bir anaokuluna ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarına özellikle çocuk psikolojisi ve aile dinamikleri konularında danışmanlık yapmakta ve seminerler vermekte ve kurucusu olduğu www.ozelegitimdanismani.com 'da düzenli olarak makaleler yazmaktadır.
Uzmanımızın son cevapladığı sorular
Kategori : Çocuk Psikolojisi
6 yaşındaki çocugun çok fazla anneye düşkün olması ve annesiz hiçbir yere gitmek istememesi


Kategori : Çocuk Psikolojisi
Oğlum 12,5 aylık. Bazen istediği olmadığında sinirlendiğinde karşısındaki ısırmaya çalışıyor. Fakat annesini yani beni durup durukende ısırmak istiyor hatta genelde ben farkında olmadan ısırmış oluyor. Mesela, oturuyorum gelip bacağıma yatar gibi yapıp ısırıyor.Ne yapmalıyım? Bide uyandığında odasında yanlız bir dak bile kalmak istemiyor, ölüyormuş gibi çığlık atıyor, yanına bir süre gidilmez ve alınmazsa kendisini yatağından aşağıya atıyor. Ne yapmalıyız? Teşekkür ederim şimdiden ilginiz için.

Kategori : Çocuk Psikolojisi
merhaba hocam
doğum sonrası annede görülen duygusal bunalımlar (veya logusalık da deniyor sanırım)hakkında bilgi verebilirmisiniz..
bu ne kadar süre devam eder veya ne zaman sona ermesi gerekir


Kategori : Çocuk Psikolojisi
Benim için önemli!!! İyi çalışmalar. İsmim Meral CEVAHİR: Oğlum Rüzgar şunda 2,5 yaşında 15,5 kg 98 cm. Nisan ayının 20'sinde eşim trafik kazası geçirdi. Bir ay sonrada Rüzgar'ın kanında yüksek 106 derecede mikrok çıktı. Ardından hastnede 3 gün bir yatış oldu. Taburcu olduktan 1 hafta sonra Rüzgarda kekemellik başladı ( Çevremdeki kişilerin ve bizimde gözlemlerimizde Rüzgar'ın çok güzel bir türkçesi vardı ). Çorlu'da ikamet etmekteyiz. Bulunduğumuz ilçede ve diğer ilçelerdede araştırmamızda pedagog bir doktor bulamadık. Şuanda dışarıda kimi zaman geneldede evde daha çok bir kekemelliği olduğunu gözlemledik. Bugüne kadar hiçbir zaman kekemelliği hakkında hiçbir soru ve sıkıntı yapmadığımıza inanıyorum.Bu konuda yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden ilgi ve alakadarlığınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Kategori : Çocuk Psikolojisi
mrb.kızım 17 aylık.istediği bir şey yapılmadığında kendini yerlere atıyor bagırıyor aglıyor taki istediği yapılana kadar.dışardada aynısınıyapıyor.çok mızmız herşeye ağlıyor.bu huyundan vazgeçermi acaba.nasıl davranmam gerekir

Kategori : Çocuk Psikolojisi
günaydın, 13 aylk oğlum 1 haftadır geceleri uyumak istemiyor 1 gece çok ağlayarak uyandı ve daha sonra uyumak istemedi gözleri kıpkırmızı oluyo ama uyumuyor saat 2 oluyor hareket edemiyor sızıp kalıyor sabah ta erkenden kalkıyor 1 haftadır uyku düzeni bozuldu. uyksuz olduğu için gün içinde mıy mıyyy çok sizinleniyorum . ne yapmalıyım??

Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek