Uzman Bilgileri
 Adı Soyadı  Işın Sayın
 Üyelik Tarihi  30.9.2016 12:29:53
 Branş  Uzman Diyetisyen
 Çalıştığı Kurum  Şişli Diyeitsyen
 İletişim Telefonu  0212 234 06 69
 İletişim Adresi  Abide-i Hürrüyet Cad. No:113
Kat : 4 Daire :13
Şişli / İstanbul
 İstanbul
 Web Sitesi  http://isinsayin.com
 Toplam Cevap Sayısı  0
 Aylık/Günlük Ortalama Cevap  0 / 0

 Diyetisyen Işın Sayın, Yugoslavya ve Bulgaristan göçmeni bir ailenin kızı olarak 08.12.1975 yılında ailesinin tayini nedeniyle Ankarada dünyaya geldi. İzmir, Dikili ve Salihli’de büyüdü. Ortaöğrenimini Sekine Evren Anadolu Lisesi’ nde tamamladı. Dereceyle girdiği Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ndeki öğrenimini 1995-1999 yılları arasında 4 yılda tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. Bir Yaşar Holding kuruluşu olan Altın Yunus Catering de Ürün ve İşletme Müdürü görevinde 2 yıl çalıştı. Catering hizmeti verdiği 3500 kişiye sağlıklı beslenme seminerleri hazırlayıp, sundu. Aynı dönemde hafta sonları Çeşme Altın Yunus Otel’ de bir Diyet Restoranın kuruluşuna destek verdi. Bu sırada, otelin spor salonu üyelerine de Beslenme ve Diyet Danışmanlığı yaptı. İzmir’ de Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı bir kuruluştaki kimsesiz çocukların sağlıklı büyüme ve gelişmelerini dikkate alarak 5 yıl boyunca gönüllülükle yemek menüleri planladı. Amerika’da ve yurtdışında pek çok noktada yer alan, tanınan, önemli bir zayıflama merkezleri zincirinin İzmir şubesinde diyetisyenlik yaptı. İzmir’in önde gelen bir obezite kliniğinde 6 yıl idari pozisyonda ve Uzman Diyetisyen olarak çalıştı. 2007-2009 yılları arasında yine Hacettepe Üniversitesi’ nde “Obeziteyle birlikte gelişen hastalıkların (Metabolik Sendromun) diyetle tedavisi” üzerine yüksek lisansını bitirdi. Evlenerek İstanbul’a yerleştikten sonra, 2 ayrı Cerrahi Tıp Merkezinde eş zamanlı olarak Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Birimleri kurdu ve diyetisyenliğini yaptı. Başkent Üniversitesi’nde doktora eğitimine başladı. Okan Üniversitesi’ne nakil yaptırdı. Doğum ve bebek aşkı nedeniyle tez aşamasında doktora eğitimini dondurdu. Şu anda ise; kendi işinin sahibi olarak çalışıyor. Birçok dergi ve gazetede, internet sitelerinde yazıları yayınlandı, radyo ve televizyon programlarına ve çeşitli seminerlere konuşmacı olarak katıldı. Halka ve basına açık seminerler düzenledi ve konuşmacı olarak görev aldı.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek