Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
1
Tem
2011

16:36
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı zeynep, (Hakkari)
hanımlar hepiniz bebeğinize maama(aptamil bebelac
v.b mamalar yediriyomusunuz illa yedirmemiz gerekiyormu yedirmesek kendi doğal şeylerden yedirsek olmuyormu
1
Tem
2011

17:48
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı seçil, (İzmir)
aslında zeynep hanım bu bebeğinizin kaç aylık olduğuna bağlı bence.henüz ek gıdaya geçmediyse ve anne sütü alamıyorsa süte ihtiyacı olduğu için biberon mamaları anne sütü kadar olmasa bile bunu karşılar.
benim bebeğim gibi ek gıdaya geçmiş bir bebekse belli dönemlerde kullanılabilir.mesela ben sabah kahvaltılarını devam sütüyle hazırlıyorum.ama gün içinde başka vermiyorum.
tabi ki bunlar benim doğrularım.başka şekilde kullananlarda vardır elbette.
1
Tem
2011

20:05
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı zeynep, (Hakkari)
bebeğim 6 aylık oldu yeni geçicem siz hangisini kullanıyosunuz.ek gıdada nasıl bir yol izliyosunuz.sizinki kaç aylık.sabah kahvaltısında ne verysnz..
1
Tem
2011

20:15
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı seçil, (İzmir)
benimki 10.ayını bitirdi çok şükür.çok iştahlı bi bebek değil.ben bebelac'ın ürünlerini kullanıyorum.belli bi sebebi yok.sanırım onu daha çok sevdi benim böcek.sabahları devam sütünün içine bebe bisküvisi,biraz peynir ve pekmez koyuyorum.ayrıca yumurtanın sarısını veriyorum.öğlene doğru meyve,14.00 gibi çorba,17.00 gibi yoğurt,20.00 gibi yine çorba veriyorum.gece yatmadan da pirinç ununda muhallebi veriyorum.böyle yazınca kolay oluyorda yedirirken akla karayı seçiyorum:)
1
Tem
2011

21:37
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı fatma, (Adana)
şart değil bence.fakat sütünüz varsa.ben 5,5 ay sadece emzirdim.sonra ek gıdaya geçtik.yoğutla ve meyve suyuyla başladım.tabi anne sütüne devam.sonra basit sebze çorbaları derken çorbanın içindeki sebze ve tahıl çeşitlerini yavaş yavaş artırdım.6 aylıkken kahvaltıya başladık.1 yaşından sonrada normal süte başladık.bebeğime hazır mama hiç yedirmedim.
2
Tem
2011

10:23
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı zeynep, (Hakkari)
yani bende hazır mama vermek hiç istemiyorum.gerek olmadsığına emin olmak için sizlere soruyorum.benim ilk bebeğim tecrübeli bir çok anne var burda sanırım.ama bebeklere bir yaşına kadar inek sütü vermeyin deniyor.yoğurdu nasıl yapıcaz
2
Tem
2011

14:46
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı fatma, (Adana)
evet bende onda çok tereddüt ettim fakat başka ne yapılabilirki.yoğutta bebek beslenmesi için çok önemli.cerenin doktoru katı gıdaya yoğurtla başlamamız söylemişti.bide yoğurt yeme alışkanlığı kazanması da gerekiyor.bilemiyorum fakat süt yoğurt olduktan sonra kmyasal bir değişim yaşıyor olabilir.içeriği değişiyor olmalı.tanıdığım pekçok hemşire arkadaşım da hep yoğurt yediriyordu bebişine.süt ve yoğurt içerik olarak farklı olsa gerek.kaldıki ayranda içiriyoruz.benim kızım çok seviyordu .hala da öyle.
2
Tem
2011

15:23
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı Pınar, (İstanbul)
sütteki laktozun sindirilmesi problemli. yoğurt olunca laktoz kalmıyormuş. ama ben yine de anne sütüyle mayalayacağım. bi denedim olmadı. bakalım.
ama mutlaka kendiniz mayalayın.
2
Tem
2011

19:21
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı fatma, (Adana)
tabi ev yoğurdu şart.fakat benim sütüm yoğurt yapıcak kadar çok değildi.ancak yetti yetmedi diyebilirim.zaten ek gıdaya geçince de iyice azalmıştı.
3
Tem
2011

11:14
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı seçil, (İzmir)
evde yapılan yoğurt muhakkak ki daha faydalıdır.ama ben yoğurt mayalayamadığımı doktoruma söylediğimde 'zaten pastörize sütten mayalıyorsun,pastörize yoğurttan farkı kalmıyor.' demişti.güvendiğim bi markanın yoğurdunu yedirebileceğimi söyledi.bende öyle yapıyorum.bilenler vardır foça yoğurdunu.her yerde satılmaz.mandıralarda filan bulunur.ben onu kullanıyorum.
3
Tem
2011

12:55
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı gözen, (İçel)
merhaba;
ek gıdaya geçenler!! sabahlar nasıl bir kahvaltı hazırlıyorlar??
3
Tem
2011

13:52
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı Pınar, (İstanbul)
ooof of Seçil Hanım, tam da bir şeyi öğrendim, bunu da böyle yapayım derken..
Bu annelik ne kadar zormuş. Üniversitesini okumak lazım. Son bir kaç ayda bir sürü şey öğrendim. Bazıları annelerden, bazıları internetten, bazıları kitaplardan.. Birşeyi uzmanının söylemesi yetmiyor, farklı uzmanlar farklı şeyler söylüyor..
İyi bir markanın bebek için bir ürününü alıyorum, sonra içindeki bir maddenin zararını öğreniyorum.. Tut onları araştır..
Anne=Hemşire+Biyolog+Kimyager+...
Yoruldum valla..
Anne sütüyle yoğurt denemelerine devam edecğim sanırım, pastörize sütten yoğurt yapınca pek bi güzel bişey yaptım diye düşünmüştüm ama..
3
Tem
2011

22:00
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı zeynep, (Hakkari)
of ki ne offffff neyi nasıl yapacağımı şaşırdım artık
4
Tem
2011

00:33
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı gülay, (İzmir)
sevgili anneler benim oğlumda 6. ayını bitirdi bende başladım ek gıdalara meyve püreleri sebze çorbası yoğurt vermeye başladım.sağlık ocağındaki ebemiz kendin yap hazır alma yoğurdu dedi bende bir kaç defa anne sütünden yapmaya calıştım olmadı şişe süt almaya karar verdim.ve yaptım gerçi biraz sulu oluyor.
5
Tem
2011

11:36
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı mevlüde, (İzmir)
merhaba
çoçuk en az 1 yaşına kadar günde 500 ml anne sütü ya da devam sütü ( yani mama almak zorunda )
doktorumuz defalarca tembih etti bize ek gıdaya geçseniz bile mutkaka vermen gerekiyor dedi.
5
Tem
2011

11:43
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı mevlüde, (İzmir)
selamlar
ben keçi sütünden mayalıyorum yoğurdu. sabah kahvaltılarındada keçi peyniri yediriyorum. hem gaz sorunu olmuyor hemde daha besleyici olduğu için. 100 cc süte ( ısıtıp parmağımla 7 ye kadar sayıyorum dayanabileceğim sıcaklığa gelince 2 dolu dolu çay kaşığı yoğurt ekleyip iyice karıştırıyorum. fırın eldivenine koyuyorum . gece yapıyorum sabaha kadar bekletiyorum. sabahta 1-2 saat buz dolabına koyuyorum kalıp gibi oluyo. dışarı çıkarken babymix alıyorum hazıra en yakın bebek yoğurdu oymuş.
5
Tem
2011

12:55
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı nurdan, (Sakarya)
hanımlar merhabalar 7 ayını dolduran bir kızım var.çalışıyorum.sabahları bebelac devamsütüne bebelac çavdarlı mısırlı mama keçi peyniri pekmez tereyağından oluşan bir karışım hazırlıyoruz.(yumurta sarısı allerji yaptı.sonrasında meyve elma dut armut şeftali kşraz ne varsa cam rendede rendeleyip veriyoruz oarada işten geliyorum emziriyorum 15,30-16,00 gibi sebze çorbası her gün farklı bir sebzeyle yapıyorum yanında yoğurtla veriyorum.akşam 20,30-21,00 gibi bebelec devam sütüne bebelac gece tahılları ile muhallebi yapıyorum sabaha kadar uyandıkça da emziriyorum .şimdi çorbalara kıyma koymaya başlıyacağım kahvaltıya ceviz badem koyan varmı bilgilendirirseniz sevinirim.
5
Tem
2011

22:10
bebeğimize illa mama yedirmemiz lazımmı Pınar, (İstanbul)
benim doktor kuruyemiş alerji yapabilir demişti. herhangi bir yiyecek alerji yaparsa verme, 1 yaşından sonra ver dedi.
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek