Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
8
Ağu
2011

13:11
Pipiyle oynama Pınar, (İstanbul)
Merhaba,
7 aylık oğlumun bezini değiştirirken eli pipisine gidiyor. Hijyen açısından rahatsız oluyorum, ayrı, ama bir de çekiştiriyor. Şimdilik olumsuz tepki vermeden dikkatini başka yöne vermesini ve bırakmasını sağlayabiliyorum.
Herkeste olan bir durum mu?
8
Ağu
2011

13:35
Pipiyle oynama ceren, (Kahraman Maraş)
pınar hnm,olağan bir durum.etrafına ve kendi bedenine farkındalığı artıyor.nasıl eline koluna,ayağına daha dikkat etmeye başladıysa,pipisi de bir uzvu.onu da merak ediyor.zaten şu an için kısa bi zaman elliyecektir sadece.dikkatini de çekmeyin bence başka yöne,bırakın incelesin.dediğim gibi elleyip bırakacaktır.hijyen için daha sonra ellerini yıkayıverirsiniz.
8
Ağu
2011

14:56
Pipiyle oynama şerife, (İzmir)
benim kızda yapmaya başladı.
ama bence bezler çok rahatsız ediyor. orayı kaşırkende bişeyleri fark ediyorlar. ben bebeklere bukonuda acıyorum kendim kilotlu çorap giymeye tahammül edemezken kıyamama opopolar o bezlerin içinde ..... hele yazın. :((
8
Ağu
2011

14:58
Pipiyle oynama şerife, (İzmir)
bide aklıma geldi idrar yollarında iltahp oluncada kaşınıyor elleri oraya gidiyor.
8
Ağu
2011

15:28
Pipiyle oynama ceyda, (Balıkesir)
pınar hanım benim de oğlum 7 aylık, biliyorsun az çok forumdan :) benim de oğlum yapıyor bunu.bir kitabım var adı hafta hafta bebeğinizin gelişimi.oğlumun haftalık neler yapması gerektiğini, nasıl oyunlar oynamalı vs. vs. şeyleri bu kitaptan takip ediyorum 2 ya da 3 hafta önce bu yazıyordu vücudunu tanımak istiyormuş ve bu yüzden yapıyormuş.hatta oğlum yapmıyordu ben gelişim açısından bir geriliği olabilir mi diye düşünmüştüm :)ben de bu dokunma olayını şöyle çözdüm bezini değiştirirken eline ıslak mendil paketini veriyorum hatta artık bu eşimle aramızda dalga konusu oldu, ataberk görevini yap, görevini başarıyla yaptın gibi :)) oğlum ıslak mendil paketini inceliyor eviriyor çeviriyor ben de altını değiştiriyorum.oyuncak vermek istedim ama onu atıyordu elinden, ıslak mendil paketini öyle tutuyor :))
8
Ağu
2011

16:00
Pipiyle oynama Yasemin, (İzmir)
pınar hanım merhaba oğlunuzun bunu yapması onun sağlıklı olduğunu gösterir pipiside onun bir organı çünkü ve tıpkı eli ayağı gibi onu da keşfetmek istiyo hele ki sürekli bezli olunca açar açar elleme ihtiyacı hissediyolar bırakın ellesin ellerini yıkarsınız onun kendini keşfetmesi daha önemli biraz büyüyünce de sizi keşfetmeye başlayacaktır elini gözünüze ağzını falan sokmaya başlıyolar:))
8
Ağu
2011

22:23
Pipiyle oynama Pınar, (İstanbul)
teşekkürler hanımlar...
umarım bu çok uzun sürmez.. idrar yolları iltihabını da bir araştıracağım.. böbreğinde kum var, onunla da ilgili olabilir mi acaba bi araştırayım...
bez de gerçekten rahatsız edici. bu aralar bezin lastiğinin geldiği yerler de sivilce olmaya başladı, çok enteresan, büyük ve ortası beyaz..
11
Ağu
2011

12:21
Pipiyle oynama Zeynep, (İstanbul)
Pınar Hanım merhaba,
Benim oğlumda 8,8 aylık. Pipiyle oynama huyunu yaklaşık 1 ay önce adet edindik :) Bezini açtığım gibi eliyle pipisini avuçluyor ve bana sırıtıyor.Yapma diye bağırdığımda, yanlış birşey yaptığını anlıyor ve inadına tutuyor ve kahkahalara boğuluyot. Bende diğer anneler gibi eline birşey vererek dikkatini dağıtıyorum.
Bakalım daha neler görcez...
Herkese bebekleri ile sağlıklı günler...
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek