Forum Pediatri - Konular (Son mesaj tarihi,Mesaj Sayısı)

 
30
Ağu
2011

23:57
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor gözen, (İçel)
anneler;
kızım 7 ayını bitirdi.ek gıda ve anne sütü alırken dün gece itibariyle memeyi reddetti.kesinlikle yanaşmıyor daha emmeden kafasını çevirdi.ve bu durum gün boyunca devam etti.sanırım emmeyi bıraktı.benimle aynı durumu yaşıyan anneler lütfen tecrübelerinizi paylaşın...
5
Eyl
2011

13:38
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor gözen, (İçel)
annellerr!!!
benim durumumda olan yokmu hiç aranızda?
5
Eyl
2011

14:43
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor Zeynep, (İstanbul)
Gözen Hanımcım gene ben :)
Benim oğlum ben çalışmaya başladığımda 4 aylıktı. 3.ayından itibaren emmeye isteksizliği başlamıştı ama çalışmaya başlayana kadar inatla, ağlata ağlata emzirdim.Çalışmaya başladıktan sonra ise sağdım.Sadece işten eve geldiğimde meme özlemi ile emiyor daha sonra da görse bile ağlamaya başlıyordu. Meme sağ tarafta ise, kafasını sola çeviriyor, kafasını arkaya düşürüyordu.Ağzına aldığı anda basıyordu yaygarayı, sanki acı biber veriyordum. Sağdığım sütleri kayınvalidem kaşıkla veriyordu, o sütlere bile aynı tepkiyi yapmaya başlamıştı, buzluğum süt kaynıyodu içmediği için. En sonunda pes ettim, sağmayı da bıraktım. Emmeyi reddettiği zamanlarda, tam uyumuya geçerken, uykuda, ya da uykudan uyandığı zaman hemen emziriyordum, o anlarda emiyor,sende bunu dene, seninki de emecektir ama pes etme. Çünkü benimki 7 ayından sonra meme delisi oldu çıktı, ama bende süt kalmadı tabi. Şimdi 9 ay 10 günlük. Şu anda memede yaşıyor, ne zaman versem emiyor ama sütüm çok azaldı, yok denecek kadar az. Belirli zamanlarda, özellikle diş zamanı ya da etrafı tanımaya çalışması zamanlarında böyle sıkıntılar oluyormuş. Merak etme, tadını alınca bırakmayacaktır ama sen benim gibi pes etme, sütünün azalmasına izin verme, bol bol ağlaya zırlaya emzirmeye çalış.
5
Eyl
2011

16:20
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor Yasemin, (İzmir)
gözen hanım merhaba
genelde bazı dönemlerde tüm bebekler yaşıyo bu durumu bizde yaşadık oğluşumla ama geçiyo merak etmeyin geçici bi süreç bence çok zorlayıp tiksindirmeyin arkadaşım çok zorladı ve çocuk tiksinip bıraktı uykulu dönemlerinde vermeye çalışın benim oğlumda öyleydi 5 aylıkken ve 9 aylıkken aynı şeyleri yaptı ama şimdi 1 yaşında ve meme tiryakisi oldu çıktı:)) memede yapışık yaşıyoruz:)))
6
Eyl
2011

15:58
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor ceren, (Kahraman Maraş)
Gözencim merhaba,emmeye başladı mı tekrar bebeğin?
bende de 1-2 gün olmuştu.zorlayınca ters tepiyo.aslında sadece emme için değil,genel olarak bazı dönemlerde bazı gıdaları yemek istemiyorlar.bi ara devam sütü almadı,bi ara sebze çorbası,bu ara meyve yemek istemiyo mesela. zorlamayıp,bi süre sonra tekrar deneyince yeni bir tat olarak algılayıp tekrar seviyolar sanırım.
13
Eyl
2011

10:44
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor özgür, ()
her bebekte belli dönemde memeyi reddetme gözleniyor.istemediği zaman zorlamayın.biraz sonra tekrar denersiniz.olmadı uyuyacağı zaman iyice acıktığında verip memede uyumasını sağlayabilirsiniz.bebeğim memeyi reddettiğinde hiçbir şekilde verememiştim.ancak ayağa kalkıp sallayarak vermeyi denediğimde almıştı.reddetmesi 1 ay boyunca ara ara devam etti.sonradan düzeliyorlar merak etmeyin.
13
Eyl
2011

21:35
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor gözen, (İçel)
benimkisi tamamen bıraktı aramıyor...bu hikaye bitti...
14
Eyl
2011

08:38
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor Zeynep, (İstanbul)
:)Bitmez merak etme... Biraz zaman geçsin, bak nasıl meme delisi oluyor.Vardır bi sıkıntısı, diş gibi mesela...
14
Eyl
2011

10:16
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor gözen, (İçel)
yok zeynepcim.öyle değil inan.bişey oldu ne bilmiyorum.ama tuna memeyi reddetti.cidden bitti.sağmıyorumda.demekki azalmışki rahatsızlık vermiyor memeler.tuna başka bir evreye girdi.bende kendisine saygı duyuyorum.o ne isterse öyle olsun.zorlayamam.sütümde geri gitti zaten.
14
Eyl
2011

13:44
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor Zeynep, (İstanbul)
:)Oooo bu moralle gider tabi süt.Valla Aras'da beni emmeyi bırakmak istediğinde kendisine hiç saygı falan duymadım, çok gaddar oldum o dönemde.Sen gene bence günde iki kere sağ ki, sütün tam gitmesin, gece emzirirsin..Sağdığın sütü de kaşıkla verirsin.Biliyorum çok zor ve uzun sürüyor ama yapacak birşey yok.
14
Eyl
2011

22:14
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor gözen, (İçel)
zeynepcim neyse konu kapandı bizim için.moral bozukluğunu geçtim.ooooo çok geçtim.benim süt bitti yok şu anda.gelmeyince kafamdada bitirdim.zorlamadığımımı sanıyorsun.denemediğim yol kalmadı.kızım seçimini yaptı ve bende şu andan itibaren bu seçimine saygı duyuyorum.zaten elimden baska bişeyde gelmez.
17
Eyl
2011

01:14
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor şerife, (İzmir)
gözen hanım
hamile olma ihtimaliniz var mı?????

çünkü ozaman süt acılaşıyormuş. bu yüzden emmek istemiyorlar.
17
Eyl
2011

13:50
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor gözen, (İçel)
yok hayır.
18
Eyl
2011

11:25
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor özlem, (Sivas)
gözen hanım kızım 2. ayında memeyi görünce bas bas bağırıyor kafasını yanaştırmıyordu o kadar ilginç yöntemler denedim ki çocuk resmen tiksiniyordu ve bende zorluyordum ve ne yaptı etti 4. ayda bıraktı. ben o dönem yaşadıklarımı anlatamam hem kendimi hem de bebeğimi yıprattım. ayrıca yakın çevremde (ananem) "canınız emzirmek istemiyor üstüne düşmüyorsunuz" sözlerini daha da abartılı yaşadım. oysa sizin ne yaşadığınızı sadece siz bilirsiniz. bırakacaksa yapacak birşey yok yıpratmak en kötüsü ama bazı bebekler bu dönemi yaşayıp tekrar emmeye başlıyor önemli olan o dönem ki psikoloji sizlere kolaylıklar dilerim umarım benim yaptığım hataları yapmazsınız.
21
Eyl
2011

14:51
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor gözen, (İçel)
özlem hanımcım bende asla zorlamadım kızımı emsin diye.miadı dolmuş dedim:)alacağını aldı 7 aydır.level atladı napiim:))
21
Eyl
2011

22:38
7 aylık bebeğim memeyi reddediyor özlem, (Sivas)
:)) çok güldüm güzel bakış açısı level atladı :)))
Üye Ol

Ziyaretçilerimiz

www.pediatriportali.com sitesinin web hosting hizmeti natro - izgi Bilgisayar Sistemleri Ltd. tarafından sağlanmaktadır.
ocuk Doktoru - ocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı - Pediatri Uzmanı - ocuk sağlığı sitesi - ocuk doktorları - Pediatri - Pediatrist - Bebek